OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Wagga
NSW
Casino
Richmond
Wagga
Ladbrokes Gardens
Christchurch
Healesville
Angle Park
Wanganui
Traralgon
Bendigo
Albion Park
Geelong
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Wagga
NSW
Casino
NSW
Richmond
NSW
Wagga
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Christchurch
Healesville
VIC
Angle Park
SA
Wanganui
Traralgon
VIC
Bendigo
VIC
Albion Park
QLD
Geelong
VIC
Mandurah
WA
Fields
11 races
R1
6
2
5
3
R2
7
8
2
6
R3
5
6
3
7
R4
8
9
5
7
R5
5
4
2
3
R6
7
5
3
9
R7
4
8
3
9
R8
6
3
5
8
R9
3
2
8
7
R10
5
7
3
9
R11
1
2
8
5
Kennel closes at
07:54 25 August 2017
R1
6
2
5
3
John Jones Volunteer of the Yr Mdn
Maiden 320m
PRIZE MONEY
$1,275
$830 - $255 - $190
$830 - $250 - $190
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Mallee Nisa
Blue B
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
373
20.70
Just Jorji
Brindle B
T: Arron Gould
Arron Gould
3625
18.54
Domino Brax
Black D
T: Matthew Hampson
Matthew Hampson
244
19.40
Zara Courage
Black B
T: Arron Gould
Arron Gould
5557
19.31
Wilso Bump
Wh & Blk D
T: Laetitia Hand
Laetitia Hand
N/A
NBT
Jetborne
Black D
T: Tia Robertson
Tia Robertson
2
NBT
Al's Desire
Black D
T: Terry OKeefe
Terry OKeefe
N/A
NBT
Elusive Chance
Black B
T: Arron Gould
Arron Gould
3354
19.29
Garcia (SCR)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
3655
19.14
Dream Blossom (SCR)
T: Stephen Cleary
Stephen Cleary
6576
21.55
R2
7
8
2
6
Simaroo Lodge Maiden
Maiden 400m
PRIZE MONEY
$1,275
$830 - $255 - $190
$830 - $250 - $190
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Luka's Choice
Brindle D
T: Christopher Glascott
Christopher Glascott
6662
23.55
Halle Rockin'
Red Fwn B
T: Christopher Bootsma
Christopher Bootsma
3446
NBT
Scorching Lucy
Black B
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
535
NBT
Whiteness
Wh & Blk D
T: Laetitia Hand
Laetitia Hand
6
NBT
Blackheart Bruce (SCR)
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
3664
NBT
Fittler
Black D
T: Rodney Oakman
Rodney Oakman
5586
24.10
Sparta
Blue Bdl B
T: Peter Sims
Peter Sims
N/A
NBT
Chook Richards
Black B
T: Shannon Ellis
Shannon Ellis
7636
23.54
Liscoyle Lass
Black B
(into 5)
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
4744
23.82
Alice The Weapon (SCR)
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
65
NBT
R3
5
6
3
7
ladbrokes.com.au Final 5th Grade Series F
5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,880
$1,150 - $425 - $305
$1.1K - $420 - $300
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Mini Sticka
Black B
T: Joanne Smith
Joanne Smith
2162
23.23
Red Lagoon (SCR)
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
8117
23.37
Thrilla Manila
Black D
T: Cherryl Bradley
Cherryl Bradley
3131
23.40
Westside Freak
Black D
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
5642
23.34
Jackson Mac
Black D
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
7722
23.20
Mystic Marlow
Black D
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
1622
23.00
Budge
Wh & Blk D
T: Dirk Bosman
Dirk Bosman
4116
23.13
Forest Token
Blue D
T: Paul Ricketts
Paul Ricketts
7241
23.17
Meale's Chance
Black D
(into 2)
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
5131
23.44
Westside Spice (SCR)
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
5734
23.49
R4
8
9
5
7
Warrens Flyer Stakes
5th Grade 320m
PRIZE MONEY
$1,380
$900 - $275 - $205
$900 - $270 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Rock On Boherna
Wh & Blk B
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
3736
NBT
Lucy's Squiggle
Blue B
T: Christopher Glascott
Christopher Glascott
6137
18.84
Hippo Clan
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
2524
NBT
April's Melody
Black B
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
8816
19.04
Country Greg
Fawn D
T: John Scott
John Scott
2416
NBT
Cosmic Lotus (SCR)
T: Annette Dundon
Annette Dundon
3458
19.10
Queen Ollie
Blk & Wh B
T: Arron Gould
Arron Gould
1
NBT
Sharlie Belle
Black B
T: Bruce Williams
Bruce Williams
4365
18.63
Rockstar Zac
Black D
(into 6)
T: Cherryl Bradley
Cherryl Bradley
5145
18.70
Zipping Duff (SCR)
T: Adam Oliver
Adam Oliver
61
NBT
R5
5
4
2
3
Graeme Hull Smash Repairs Stakes
5th Grade 525m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Senator Monelli
Black D
T: Peter Sims
Peter Sims
6283
NBT
Wild Josh
Black D
T: Peter Scott
Peter Scott
6435
31.14
Stagecoach Mary
Black B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
1347
31.01
Who Said That
Blue D
T: Maxwell Mcgovern
Maxwell Mcgovern
2124
30.85
Our Jack
Black D
T: John Hartley
John Hartley
1153
30.91
Normie's Boy
Fawn D
T: Julie French
Julie French
8256
30.64
Tiggerlong Boom
Black B
T: John Cusack
John Cusack
2716
30.54
Meale's Chance (SCR)
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
1316
NBT
Elusive Apache (SCR)
T: Edward Sanchez
Edward Sanchez
8657
31.55
Ivy Blue
Black B
(into 8)
T: Suzanne Stedman
Suzanne Stedman
6776
31.95
R6
7
5
3
9
Tasty Tucker Stakes
4th/5th Grade 320m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,070 - $330 - $245
$1K - $330 - $240
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dana Piper
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
4436
18.72
Let's Go Billy (SCR)
T: Gary Smith
Gary Smith
5834
19.00
Sixteen Monkeys
Black D
T: Peter Ward
Peter Ward
1221
18.43
Busted Flat (SCR)
T: Brian Smith
Brian Smith
1147
18.34
Monster Black
Black D
T: Trevor Bermingham
Trevor Bermingham
1111
18.39
Quiet Brilliant
Black B
T: Ryan Collier
Ryan Collier
5552
NBT
Fizzy Bale
Black B
T: Dirk Bosman
Dirk Bosman
1614
18.91
Dreaming Dora
BK B
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
7187
NBT
Chance Perfected
Black D
(into 4)
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
7616
NBT
Sno Bo
Wh & Rd Bdl D
(into 2)
T: Arthur Fahey
Arthur Fahey
6863
18.84
R7
4
8
3
9
Dosser's Bakery Stakes
5th Grade 525m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Texy Boy
Black D
T: Bruce Williams
Bruce Williams
2546
30.90
Blind Sided
Black D
T: Maxwell Mcgovern
Maxwell Mcgovern
3353
30.88
Token Code
Black D
T: Domenico Lauricella
Domenico Lauricella
6265
30.58
Westside Spice
Black B
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
5734
31.51
Yvonne's Delight (SCR)
T: David Cox
David Cox
41
NBT
Heza Saint (SCR)
T: David Cox
David Cox
3522
30.59
Golden Ollie
Lt Bdl D
T: Adam Oliver
Adam Oliver
4341
30.80
Sheza Slingshot
Black B
T: Peter Sims
Peter Sims
4428
30.92
Ava The Weapon
Black B
(into 6)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
8548
32.07
Elusive Apache
Black D
(into 5)
T: Edward Sanchez
Edward Sanchez
8657
31.55
R8
6
3
5
8
New Oceanic Take Away Stakes
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,070 - $330 - $245
$1K - $330 - $240
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Emi's Boy Macca (SCR)
T: Megan-Lee Mason
Megan-Lee Mason
6185
23.52
It's My Time (SCR)
T: Brian Smith
Brian Smith
2116
NBT
Regal Riches
Black B
T: Graham Jones
Graham Jones
7686
NBT
Kansas Lane
Black D
T: Matthew Wallace
Matthew Wallace
7566
NBT
Public Circus
Black D
T: Peter Dooner
Peter Dooner
1875
22.91
Extreme Chance
Black B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
1211
22.97
Regan Keeping (SCR)
T: Peter Ward
Peter Ward
1355
23.36
Smoking Gun
Black D
T: Graham Jones
Graham Jones
1223
NBT
Gypsy Kaye
Black B
(into 7)
T: Suzanne Stedman
Suzanne Stedman
7422
23.74
Mix Up
Black D
(into 2)
T: Suzanne Stedman
Suzanne Stedman
8624
23.68
R9
3
2
8
7
Rsm Audit Tax Consulting Stks
5th Grade 320m
PRIZE MONEY
$1,380
$900 - $275 - $205
$900 - $270 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Take The Apache
Wh & Blk D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
6346
NBT
Inside And Out
Black B
T: Peter Dooner
Peter Dooner
1472
18.42
Agroroo
Black B
T: Brian Honey
Brian Honey
1112
18.34
Dana Whare
Black D
T: Adam Oliver
Adam Oliver
8325
18.92
Millie Michell
Blue B
T: John Scott
John Scott
8812
NBT
Dana Moocha
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
1275
18.81
Dana Makin
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
3332
18.56
Tiggerlong Zorro
Black D
T: Helen Finn
Helen Finn
2521
18.53
Hide The Kitty (SCR)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
6773
NBT
Fully Gwarnified (SCR)
T: Edward Winters
Edward Winters
8146
NBT
R10
5
7
3
9
Interior Constructions Stakes
5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,380
$900 - $275 - $205
$900 - $270 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Blazing Bullet
Black D
T: Suzanne Stedman
Suzanne Stedman
4333
23.57
La Reina (SCR)
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
8435
23.80
Tiggerlong Bear
Fawn D
T: Michael Finn
Michael Finn
4334
23.25
Dinty's Chance
Black D
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
6515
NBT
Berda Bale
Black B
T: Shannon Ellis
Shannon Ellis
5418
23.08
Dana Watene
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
7282
23.07
Narna Cake
Red Bdl B
T: David Cox
David Cox
5816
23.23
Bloodcell Bindi
Black B
T: Brian Lord
Brian Lord
3462
23.01
Uno Red
Red Bdl D
(into 2)
T: Rodney Oakman
Rodney Oakman
3585
23.45
Our Moo Moo (SCR)
T: Bruce Williams
Bruce Williams
7358
23.68
R11
1
2
8
5
Ladbrokes Odds Boost Stakes
5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,380
$900 - $275 - $205
$900 - $270 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Fawn To Run
Red Fwn B
T: Alan Clare
Alan Clare
2133
23.42
Arizona Xena
Black B
T: Edward Winters
Edward Winters
5523
NBT
Bonacia
Black B
T: Bruce Williams
Bruce Williams
2386
23.89
Rockstar Shantae
Black B
T: Cherryl Bradley
Cherryl Bradley
7214
NBT
Glorious Leader
Black B
T: Brian Honey
Brian Honey
1534
23.54
Angel Cloud
Black B
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
1414
23.31
Humalee
Black B
T: Paul Ricketts
Paul Ricketts
6533
23.74
Manticore
Wh & Blk D
T: Dirk Bosman
Dirk Bosman
2247
23.44
Sheza Rippa (SCR)
T: Peter Sims
Peter Sims
5174
24.13
Dana Courtney (SCR)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
4354
24.24