OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Richmond
NSW
Tamworth
Richmond
Wentworth Park
Wanganui
Mount Gambier
Angle Park
Meadows
Bendigo
Albion Park
Cranbourne
Rockhampton
Warrnambool
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Richmond
NSW
Tamworth
NSW
Richmond
NSW
Wentworth Park
NSW
Wanganui
Mount Gambier
SA
Angle Park
SA
Meadows
VIC
Bendigo
VIC
Albion Park
QLD
Cranbourne
VIC
Rockhampton
QLD
Warrnambool
VIC
Cannington
WA
Fields
11 races
R1
2
4
8
7
R2
1
3
5
7
R3
1
4
6
7
R4
2
4
1
5
R5
2
8
6
5
R6
1
2
4
5
R7
1
6
2
3
R8
1
7
5
2
R9
7
2
1
6
R10
2
1
5
3
R11
2
6
3
1
Kennel closes at
04:56 25 April 2018
R1
2
4
8
7
Ladbrokes Back Yourself Mdn
Maiden 400m
PRIZE MONEY
$870
$570 - $170 - $130
$570 - $170 - $130
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Future Forever
Black B
T: Gregory Stenner
Gregory Stenner
4476
23.62
Dockin' Dave
Black D
T: Leonardus Vanderburg
Leonardus Vanderburg
N/A
NBT
Kira's Pole Boy
Brindle D
T: Kira Burnett
Kira Burnett
N/A
NBT
Daily Double
Black D
T: Anne Kada
Anne Kada
N/A
NBT
Private Parker
Wht & Fwn B
T: Stuart Hazlett
Stuart Hazlett
5525
23.63
Shaking
Black D
T: Nicole Mcdonald
Nicole Mcdonald
6546
NBT
Wheres The Rails
Blue Bdl D
T: Martin Green
Martin Green
735
NBT
Cullquin Jamie
Brindle D
T: Jason Sparks
Jason Sparks
6846
22.97
Cowpoke Code (SCR)
T: Frank Daros
Frank Daros
55
NBT
Cushie Elsa (SCR)
T: Scott Morgan
Scott Morgan
7477
23.13
R2
1
3
5
7
Globe Memorial Company Mdn
Maiden 400m
PRIZE MONEY
$870
$570 - $170 - $130
$570 - $170 - $130
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Quicker Than Her
Black D
T: Robert Harrison
Robert Harrison
3625
23.40
Crystal Lake
Red Bdl B
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
8756
23.52
Half A Chevy
Black B
T: Christine Proctor
Christine Proctor
3
23.66
Burst Of Black
Black B
T: Gary Stewart
Gary Stewart
5464
23.53
Little Wish
Black D
T: Adam Campton
Adam Campton
74
23.62
Tommycut Creek
Black D
T: Robert Hoare
Robert Hoare
5524
23.34
Presley Parker
Black B
T: Stuart Hazlett
Stuart Hazlett
22
NBT
Baby Power
Red Bdl B
T: Edmund O'Brien
Edmund O'Brien
N/A
NBT
Little Lara (SCR)
T: Simon Rimmer
Simon Rimmer
646
NBT
Around The Back (SCR)
T: George Poulton
George Poulton
575
NBT
R3
1
4
6
7
Kevin Waters Towing Maiden
Maiden 535m
PRIZE MONEY
$870
$570 - $170 - $130
$570 - $170 - $130
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Vegas Snarley
Red Fwn B
T: Owen Langley
Owen Langley
4
31.65
Double Buxton
Fawn D
T: James Porter
James Porter
4543
31.60
Where's Stacey
Black B
T: Martin Green
Martin Green
3747
NBT
Rockstar Stangus
Red Bdl D
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
3682
31.90
Paws Of Fury
Red Bdl B
T: Victor Ellul
Victor Ellul
2575
31.80
King Parker
Black D
T: Stuart Hazlett
Stuart Hazlett
87
NBT
Dyna Xanna
Red Fwn B
T: Darrin Ferguson
Darrin Ferguson
6223
31.44
Zipping Foy
Blue Fwn D
T: Michael Attard
Michael Attard
7256
NBT
Pixie Parker (SCR)
T: Stuart Hazlett
Stuart Hazlett
6586
NBT
R4
2
4
1
5
Steeline Riverstone 1-2w Ht1 1-2 Wins H
5th Grade 535m
PRIZE MONEY
$1,230
$800 - $245 - $185
$800 - $240 - $180
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Shireen
Black B
T: David Betts
David Betts
6564
31.35
Gizza Malarkey
Red Bdl D
T: George Borg
George Borg
2145
NBT
Zoomy Maniac
Black B
T: Brian Sanotti
Brian Sanotti
4561
NBT
Copper Kate
Black B
T: Ernest Borg
Ernest Borg
4657
31.32
Sir Nalin
Black D
T: Jade Murray
Jade Murray
6767
NBT
Learn From Me
Red Bdl D
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
6574
31.67
Allen Elway
Black D
T: Darrin Ferguson
Darrin Ferguson
6231
31.10
Bah Bah Humbug
Black B
T: Adam Wade
Adam Wade
6385
31.53
Slow Porsche (SCR)
T: Simon Rimmer
Simon Rimmer
6455
NBT
Keyed In (SCR)
T: Mischelle Edmunds
Mischelle Edmunds
8784
NBT
R5
2
8
6
5
Anzac Day Cup Stakes
Non Graded 330m
PRIZE MONEY
$1,600
$1,200 - $230 - $170
$1.2K - $230 - $170
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Big Red Sun
Red Bdl D
T: Adam Wade
Adam Wade
1125
18.61
Lini Danco
Dark Bdl B
T: Anthony Messina
Anthony Messina
8677
19.23
Rapid Trigga
Red Fwn D
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
3536
NBT
Ocean Realm
Black D
T: Caroline Psilos
Caroline Psilos
7243
NBT
Ben Hur
Fawn D
T: George Borg
George Borg
4131
NBT
She's Grand
Lt Bdl B
T: Rodney O'Brien
Rodney O'Brien
2237
18.57
Tiny Zesta (SCR)
T: Leanne Grimwood
Leanne Grimwood
8224
NBT
Sooty Oak
Red Bdl D
T: Ronald Alcock
Ronald Alcock
3155
18.61
R6
1
2
4
5
Sires on Ice Final Ladbrokes F
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$4,450
$4,050 - $230 - $170
$4K - $230 - $170
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Double Stitched
Black D
T: James Porter
James Porter
5121
22.62
Phanton Mae
Black D
T: Christos Arletos
Christos Arletos
6282
22.83
Flavia
Black B
T: Anthony Messina
Anthony Messina
4812
22.86
Dandy Dale
Black D
T: Stuart Hazlett
Stuart Hazlett
7412
22.90
Arthur Martha
Fawn B
T: Nadia Sidrak
Nadia Sidrak
5225
23.11
Sketchy Halo
Black B
T: Darryl Wilson
Darryl Wilson
3151
22.75
One Impression
Black B
T: Walter King
Walter King
8411
22.90
Chromosome Four
Red Fwn D
T: Ronald Alcock
Ronald Alcock
6561
22.52
Splitting Image (SCR)
T: Robert Blakely
Robert Blakely
3231
22.79
Make Up Boy (SCR)
T: Clifford Rushworth
Clifford Rushworth
3333
22.70
R7
1
6
2
3
richmondgreyhounds.com.au 1-2w Ht2 1-2 Wins H
5th Grade 535m
PRIZE MONEY
$1,230
$800 - $245 - $185
$800 - $240 - $180
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Midnight On Fire
Fawn D
T: Bradley Sabotic
Bradley Sabotic
413
31.82
Bedazzled
Black B
T: Graeme Barnett
Graeme Barnett
11
NBT
Rudolph Red
Fawn D
T: Ray Tyquin
Ray Tyquin
2848
31.24
Blue Jedi
Blue D
T: John Gebrail
John Gebrail
7836
31.95
Broken Flippa
Blue Fwn D
T: Robert Hoare
Robert Hoare
2847
31.79
Lady Gold
Dark Bdl B
T: Andrew Meredith
Andrew Meredith
2672
31.11
Flying Phelps
Black D
T: Paul Betar
Paul Betar
2124
31.67
Bad Girl Helen
Black B
T: Anthony Pagano
Anthony Pagano
6486
31.96
Slow Porsche (SCR)
T: Simon Rimmer
Simon Rimmer
6455
NBT
Keyed In (SCR)
T: Mischelle Edmunds
Mischelle Edmunds
8784
NBT
R8
1
7
5
2
Sth Windsor Butchery 1-2w Ht3 1-2 Wins H
5th Grade 535m
PRIZE MONEY
$1,230
$800 - $245 - $185
$800 - $240 - $180
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Waitohi
Black B
T: Johannes Vanderburg
Johannes Vanderburg
4211
30.60
Kukudio
Black B
T: Leonie Barnes
Leonie Barnes
4741
30.94
Stella Parker
Black B
T: Stuart Hazlett
Stuart Hazlett
5221
NBT
Simply Millie (SCR)
T: Fred Xuereb
Fred Xuereb
6635
31.47
Mighty Girl
Black B
T: Paul Betar
Paul Betar
3747
31.30
Dynamite Shiraz
Brindle D
T: Jason Sparks
Jason Sparks
6383
31.57
Ninja Josh Mae
Black D
T: Christos Arletos
Christos Arletos
4445
31.25
Struph
Black D
T: Joseph Sciberras
Joseph Sciberras
3733
31.35
Keyed In
Black D
(into 4)
T: Mischelle Edmunds
Mischelle Edmunds
8784
NBT
Slow Porsche (SCR)
T: Simon Rimmer
Simon Rimmer
6455
NBT
R9
7
2
1
6
Swift Fancy @ Stud 1-2w Ht4 1-2 Wins H
5th Grade 535m
PRIZE MONEY
$1,230
$800 - $245 - $185
$800 - $240 - $180
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Shakaka Royale
Wh & Blk B
T: Ronald Alcock
Ronald Alcock
8676
30.89
Rockstar Midge
Black B
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
7365
31.74
Zipping Appy
Blue B
T: Tony Desira
Tony Desira
3368
NBT
Double Mack
Black D
T: James Porter
James Porter
4455
31.13
Gabby Gabe
Black D
T: Adam Wade
Adam Wade
1743
31.17
Elcarim
Blue D
T: Robert Hancock
Robert Hancock
4486
31.00
Princess Nala
RF B
T: Lynne Aldous
Lynne Aldous
132
31.27
King Jeremy
Black D
T: Christine Proctor
Christine Proctor
6833
31.19
Keyed In (SCR)
T: Mischelle Edmunds
Mischelle Edmunds
8784
NBT
Slow Porsche (SCR)
T: Simon Rimmer
Simon Rimmer
6455
NBT
R10
2
1
5
3
Magic Sprite @ Stud Stakes
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,010
$650 - $210 - $150
$650 - $210 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bad Boy Koby
Black D
T: Mary Farrugia
Mary Farrugia
4267
23.00
Wongawilli Girl
Fawn B
T: Malcolm Norman
Malcolm Norman
1832
22.94
Sunny Village
Brindle B
T: Frank Sanotti
Frank Sanotti
3236
23.13
Mystagogy (SCR)
T: George Borg
George Borg
8424
22.83
Make Up Boy
Black D
T: Clifford Rushworth
Clifford Rushworth
3333
22.70
Sheez Outa Cash (SCR)
T: Shirley Davidson
Shirley Davidson
7231
23.20
Snooker
Black D
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
2443
23.16
Sofia The First
Black B
T: Leon Bozovitch
Leon Bozovitch
4226
NBT
Late Night Inn
Black B
(into 6)
T: Patrick Daly
Patrick Daly
4525
23.24
Warm Tinny
Black D
(into 4)
T: Victor Ellul
Victor Ellul
1124
22.96
R11
2
6
3
1
Grnsw Pathways Stakes
5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$970
$635 - $195 - $140
$630 - $190 - $140
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dr. Shanice
Black B
T: Peter Pirie
Peter Pirie
4787
NBT
Zipping Carly
Black B
T: Michael Attard
Michael Attard
7677
NBT
Little Maniac
Black B
T: Raymond Thomas
Raymond Thomas
6885
19.15
Subzero Cell (L/SCR)
T: Robert Harrison
Robert Harrison
8886
NBT
Rob Da Robber
White D
T: John Gebrail
John Gebrail
7686
19.40
Oscar The Weapon
Black D
T: Raymond Plimmer
Raymond Plimmer
7675
NBT
Masse
Red Bdl B
T: Mathew Wotton
Mathew Wotton
8876
19.21
Floor Crosser
Black B
T: Keith Waddington
Keith Waddington
8786
NBT
Kristy's Ora (SCR)
T: Brendan Sheen
Brendan Sheen
8673
NBT
Evil Master (SCR)
T: Adam Wade
Adam Wade
8674
NBT