OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Ladbrokes Gardens
NSW
Ladbrokes Gardens
Bathurst
Cambridge
Ballarat
Sandown
Sandown
Warrnambool
Warrnambool
Ballarat
Ipswich
Ipswich
Angle Park
Cannington
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Ladbrokes Gardens
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Bathurst
NSW
Cambridge
Ballarat
VIC
Sandown
VIC
Sandown
VIC
Warrnambool
VIC
Warrnambool
VIC
Ballarat
VIC
Ipswich
QLD
Ipswich
QLD
Angle Park
SA
Cannington
WA
Cannington
WA
Fields
11 races
R1
2
5
3
8
R2
4
3
2
6
R3
5
2
3
4
R4
2
4
5
1
R5
3
8
7
5
R6
8
4
2
3
R7
3
1
4
2
R8
8
7
2
3
R9
3
1
2
5
R10
6
7
3
5
R143
1
Kennel closes at
12:15 28 November 2006
R1
2
5
3
8
The Gardens Sports Club Stk
Maiden 515m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bugatti Queen
Black B
T: Helen Simmons
Helen Simmons
1755
NBT
Chewy
Wh & Rd Bdl D
T: David Marshall
David Marshall
4432
NBT
Singin' Larricki
Black B
T: Vicki Ross
Vicki Ross
3
NBT
Vacant Box
Micro Dottie
Blk & Wh B
T: Robert Smith
Robert Smith
23
NBT
Short Tail
Brindle D
T: Troy Ebbeck
Troy Ebbeck
5335
NBT
Golden Glass
Wh & Rd Bdl B
T: Edward Jago
Edward Jago
4845
NBT
Sunshine Sandy
Black B
T: Bruce Mackie
Bruce Mackie
6572
NBT
R2
4
3
2
6
B & B Total Supply - Cardiff St
4th/5th Grade 413m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Mr. High Voltage
Black D
T: Bruce Mackie
Bruce Mackie
1746
NBT
Most Wanted
Wh & Blk D
T: Raymond Hindmarsh
Raymond Hindmarsh
6524
NBT
Kid Smig
Red Fwn D
T: Anthony Duggan
Anthony Duggan
1124
24.05
Goodwin Matador
Black D
T: Bryan Young
Bryan Young
1623
24.28
Jes La Rhy
Wh & Bdl B
T: Peter Stig
Peter Stig
7815
NBT
Risque Fox
Red Bdl B
T: Kevin Yates
Kevin Yates
5247
24.27
Energiser Eliza
Wh & Bdl B
T: Stan Smedley
Stan Smedley
4547
NBT
Bright Railer
Black B
T: ALLAN IVERS
ALLAN IVERS
3733
NBT
R3
5
2
3
4
Mick & Gloria Brown Stake
5th Grade 515m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Misty Opal
Blue B
T: Beverley Sloan
Beverley Sloan
4242
NBT
Give Me Five
Black D
T: Joel Mahoney
Joel Mahoney
1131
30.13
Tadmore Comino
Black D
T: Thomas Astbury
Thomas Astbury
1213
NBT
Jake's Rocket
Blue D
T: Tracey Bruce
Tracey Bruce
22
NBT
Minus One
Black D
T: Richard Warren
Richard Warren
658
NBT
Stormin' Shaun
Red Bdl D
T: William Lusty
William Lusty
7174
30.45
Terra Keroma
Red Bdl D
T: Robert Smith
Robert Smith
2317
29.96
Placid Russan
Blue D
T: Thomas Pullman
Thomas Pullman
6347
30.57
R4
2
4
5
1
Sean & Narelle Roper Stake
Maiden 413m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Athol John
Fawn B
T: Barry Yates
Barry Yates
7274
NBT
Top Marks
Black D
T: Christene Robinson
Christene Robinson
238
NBT
Mysterium
Red Fwn B
T: Elizabeth Bont
Elizabeth Bont
N/A
NBT
Al's Conquest
Black D
T: Joel Mahoney
Joel Mahoney
323
NBT
Tough Toffie
Red Fwn D
T: Lee French
Lee French
3366
NBT
Art Basics
Blue D
T: Bruce Mackie
Bruce Mackie
2758
NBT
She's A Genius
Fawn B
T: Renee Young
Renee Young
N/A
NBT
Alf's Lad
Red Fwn D
T: Alfred Boswell
Alfred Boswell
4
NBT
R5
3
8
7
5
Peppercorn Farm Consolation
Maiden 515m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Oxley General
Black D
T: Sam Sultana
Sam Sultana
222
NBT
Got The Stuff
Blue D
T: Renee Young
Renee Young
2
NBT
Orphan Point
Wh & Blue D
T: Gary Ernst
Gary Ernst
2
NBT
Lyn's Daisy
Black B
T: Charlie Dimech
Charlie Dimech
2
NBT
Micro Benny
Blk & Wh D
T: Robert Smith
Robert Smith
2
NBT
Serene Bliss
Blue D
T: Michael Blissett
Michael Blissett
2
NBT
Reginald
Black D
T: Michael Blissett
Michael Blissett
3
NBT
Spiral Magic
Black B
T: Jeff Crawford
Jeff Crawford
2
NBT
R6
8
4
2
3
Peppercorn Farm Mega Fnl
Mixed 515m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Amorek
Blue D
T: Robert Smith
Robert Smith
171
29.89
Soft As Sophie
Blue B
T: Joseph Zahra
Joseph Zahra
1
30.46
Cyclone John's
Red Bdl D
T: Allan Bryant
Allan Bryant
1
30.23
Mandagery Man
Wh & Blk D
T: Sam Sultana
Sam Sultana
1
29.56
Relax Shiraz
Fawn D
T: Michael Blissett
Michael Blissett
1
30.24
Lucky Larricki
Red Bdl D
T: Vicki Ross
Vicki Ross
1
30.94
Ow Meley
Black D
T: Owen Makin
Owen Makin
1
30.21
Miss Elly Mint
W & Blue Bd B
T: Robert Smith
Robert Smith
1
30.10
R7
3
1
4
2
The Brown Family Stake
5th Grade 413m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Smooth Conquest
Black D
T: Joel Mahoney
Joel Mahoney
161
23.93
Get On
Black D
T: Elizabeth Bont
Elizabeth Bont
7125
24.14
Anika Star
Black B
T: Shayne Williams
Shayne Williams
1271
NBT
Sooty Tokaam
Black B
T: Helen Pullman
Helen Pullman
4123
NBT
Lilly Mae
Wh & Blk B
T: Peter Johnston
Peter Johnston
4362
NBT
Blood Red Sky
Wh & Rd Bdl B
T: Terry Callen
Terry Callen
1236
24.54
Truely Dramatic
Black B
T: Rhonda Berwick
Rhonda Berwick
2717
24.31
Ox Rush
Brindle D
T: Robbie Neville
Robbie Neville
4763
24.70
R8
8
7
2
3
B & B Total Supply Showroom Stk
5th Grade 515m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Danny Kate
Black B
T: William Lusty
William Lusty
6372
NBT
Cobblestone Miss
Red Bdl B
T: Susan Smith
Susan Smith
2857
NBT
Sweet Conquest
Wh & Rd Fn B
T: Joel Mahoney
Joel Mahoney
261
30.31
Amazonica
Blk & Wh B
T: Ernest Borg
Ernest Borg
3548
NBT
Lord Flasheart
Blue D
T: Emanuel Borg
Emanuel Borg
61
30.67
Go Again
Red Fwn B
T: William Davies
William Davies
1521
NBT
Keroma Assassin
Black D
T: Robert Smith
Robert Smith
1525
30.45
Tiger Marshall
Wh & Blk D
T: Joseph Curmi
Joseph Curmi
6412
NBT
R9
3
1
2
5
Gunnadoo Style at Stud Stk
5th Grade 413m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Catching Crew
Blue D
T: Wendy Brown
Wendy Brown
4235
24.59
Agent Oxa
Black D
T: Betty Keene
Betty Keene
6173
24.06
Select Conquest
Black D
T: Joel Mahoney
Joel Mahoney
1
24.11
Miss Mazden
Black B
T: Denis Berwick
Denis Berwick
1132
24.34
Ragin' Traveller
Black D
T: Brad Clucas
Brad Clucas
124
NBT
Star Collision
Blue B
T: Terry Callen
Terry Callen
2227
NBT
Davettes Gift
Lt Fawn B
T: David Burgess
David Burgess
2237
NBT
Outrageous Ozzy
Wh & Blk D
T: Deen Parkinson
Deen Parkinson
7322
NBT
R10
6
7
3
5
Peppercorn Farm Stud Stk
5th Grade 413m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Titanic Legend
Brindle B
T: Terry Callen
Terry Callen
8533
NBT
Hindmarsh
Black D
T: William Davies
William Davies
6221
NBT
Reckless Encore
Blue D
T: Michelle Morgan
Michelle Morgan
7344
24.12
Snow Leopard
Wh & Blk D
T: BEV VANDINE
BEV VANDINE
1
24.48
Academy Dawn
Black B
T: Betty Keene
Betty Keene
5622
NBT
Lochinvar Fendi
Black B
T: Rhonda Berwick
Rhonda Berwick
2147
24.15
Indiana Lee
Black B
T: Elizabeth Bont
Elizabeth Bont
1781
NBT
R143
1
Other 413m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Mystery Of Onyx
Black B
T: Travis Doyle
Travis Doyle
5755
NBT