OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Maitland
NSW
Dubbo
Maitland
Dapto
Waikato
Warragul
Christchurch
Shepparton
Warrnambool
Albion Park
Sandown
Angle Park
Hobart
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Maitland
NSW
Dubbo
NSW
Maitland
NSW
Dapto
NSW
Waikato
Warragul
VIC
Christchurch
Shepparton
VIC
Warrnambool
VIC
Albion Park
QLD
Sandown
VIC
Angle Park
SA
Hobart
TAS
Mandurah
WA
Fields
11 races
R1
4
2
6
5
R2
1
8
4
5
R3
6
7
1
4
R4
3
6
2
5
R5
5
1
3
2
R6
6
7
4
3
R7
2
1
5
4
R8
6
5
1
4
R9
2
9
3
5
R10
8
3
1
2
R11
1
4
8
2
Kennel closes at
04:46 25 May 2017
R1
4
2
6
5
Commercial Painting Group Mdn
Maiden 400m
PRIZE MONEY
$1,275
$830 - $255 - $190
$830 - $250 - $190
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Pacific Fire
Black B
T: Mark Moroney
Mark Moroney
N/A
NBT
Shadowman
Black D
T: Kenneth Catford
Kenneth Catford
5257
NBT
Fire Rush (SCR)
T: Mark Moroney
Mark Moroney
4343
23.16
Sannette Tribute
Black D
T: Ivan Thelander
Ivan Thelander
2
NBT
Heroes Way
Fawn D
T: Leann Masterson
Leann Masterson
52
23.08
History Girl
Lt Bdl B
T: Barbara Rees
Barbara Rees
N/A
NBT
Sir Nalin (L/SCR)
T: Jade Murray
Jade Murray
7534
NBT
Nitro Diddle
Black D
T: Robert Groizard Jnr
Robert Groizard Jnr
2233
22.77
Bula Barney
Black D
(into 3)
T: Jamie Saunders
Jamie Saunders
N/A
NBT
Like A Rocket (SCR)
T: Charlie Lamb
Charlie Lamb
N/A
NBT
R2
1
8
4
5
Kankool Pet Food Maiden
Maiden 450m
PRIZE MONEY
$1,275
$830 - $255 - $190
$830 - $250 - $190
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Nothing Else
Black D
T: Darren Russell
Darren Russell
3326
NBT
Jig And Jag
Black D
T: Ernest Wilson
Ernest Wilson
32
NBT
Alligator Bandit (SCR)
T: Anthony Duggan
Anthony Duggan
5
NBT
Allonsy Johnny
Blue & Wh D
T: Trevor Hagney
Trevor Hagney
4555
25.76
Despicable Ada
Dark Bdl B
T: Mark Beagan
Mark Beagan
3
NBT
Vonnie Sannette
Black B
T: Warren Harper
Warren Harper
N/A
NBT
Reno
Black D
T: Tony Desira
Tony Desira
2223
26.34
Wahlee
Black D
T: Darren Hocroft
Darren Hocroft
5423
25.60
Midnight Hill
Black D
(into 3)
T: Lisa Lamb
Lisa Lamb
6586
26.20
Overflow Keroma (SCR)
T: James Pateman
James Pateman
5843
25.84
R3
6
7
1
4
Caravan Show May 26,27,28 Stks
5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dashing Pace
Black D
T: Anthony Callaghan
Anthony Callaghan
2612
26.05
Out With Her (SCR)
T: Richard Stock
Richard Stock
7845
NBT
You Go Boss
Black D
T: Jeffrey Eaton
Jeffrey Eaton
3638
25.60
Susan Said
Wh & Blk B
T: Susan Mcdermott
Susan Mcdermott
2182
25.53
Blitzing Racer
Black D
T: Justin King
Justin King
3858
NBT
Rimba Sambia
Fawn B
T: Benjamin Sweetman
Benjamin Sweetman
5737
NBT
Tough Times
Black D
T: Jill Harper
Jill Harper
2237
25.95
Tuesday Special
Black B
T: Lewis Galea
Lewis Galea
8341
25.39
Badlands
Black D
(into 2)
T: Ivan Hanna
Ivan Hanna
6586
25.91
Goodwin Reddy (SCR)
T: Bryan Young
Bryan Young
8737
25.50
R4
3
6
2
5
Maitland Monthly Medal Final Maiden Series F
Maiden 450m
PRIZE MONEY
$3,510
$2,700 - $460 - $350
$2.7K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Meet Half Way
Black B
T: Gregory Harborne
Gregory Harborne
7423
25.77
Joe Frend
Blue D
T: Eileen Robertson
Eileen Robertson
5362
25.38
Winksey Valley
Black D
T: Dave Irwin
Dave Irwin
31
25.33
Gypsy Gillies (SCR)
T: Barry Evans
Barry Evans
5352
25.67
Zoom Zoom
Black D
T: Warren Harper
Warren Harper
51
25.71
Squeak Scolari
Black B
T: Warren Harper
Warren Harper
842
25.46
Mr. Paddington
Brindle D
T: Frank Cini
Frank Cini
4223
25.38
Disco Bolero
Black B
T: Christine Proctor
Christine Proctor
3871
25.48
Fire Rush
Blue D
(into 4)
T: Mark Moroney
Mark Moroney
4343
25.84
Overflow Keroma (SCR)
T: James Pateman
James Pateman
5843
25.84
R5
5
1
3
2
Camping Show May 26,27,28 Stks
5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Caramel Opal
Fawn B
T: Carol Hudson
Carol Hudson
1144
25.56
Firestorm
Black D
T: Betty Keene
Betty Keene
7455
25.71
Son Of Katie
Black D
T: Christine Proctor
Christine Proctor
2782
25.25
Westside
Black D
T: Betty Keene
Betty Keene
8428
25.35
Black County
Black D
T: Amanda Rayner
Amanda Rayner
3516
25.21
Dugan's Gun
Black D
T: Tom Halley
Tom Halley
4535
25.18
Gravitas
Black B
T: Barry Evans
Barry Evans
2321
25.48
White Simba (SCR)
T: Margaret Bright
Margaret Bright
1212
25.49
Stu's Return
Red Fwn D
(into 8)
T: Geoffrey Grimwood
Geoffrey Grimwood
2765
25.67
Badlands (SCR)
T: Ivan Hanna
Ivan Hanna
5867
25.91
R6
6
7
4
3
Rural Scene Promotions Stakes
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,070 - $330 - $245
$1K - $330 - $240
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Gillieston Marlo
Black D
T: Leann Masterson
Leann Masterson
3611
22.59
One Mug Left
Brindle D
T: Justin King
Justin King
5357
NBT
Dynamic Songar
Black B
T: Sonia Greene
Sonia Greene
4573
22.64
Blue Mcqueen
Blue Bdl D
T: Shane Hill
Shane Hill
6353
22.94
Chevy Bel Air
Black B
T: Michael Manuel
Michael Manuel
4616
22.68
Tiny Zesta
Black B
T: Geoffrey Grimwood
Geoffrey Grimwood
5115
22.64
Nangar Thunder
Blue Bdl D
T: Dave Irwin
Dave Irwin
3113
NBT
Ninja Thommo
Black D
T: Barry Evans
Barry Evans
2126
22.34
Don't Go (SCR)
T: Jeffrey Jaeger
Jeffrey Jaeger
5734
22.53
Rhia's Rocket (SCR)
T: Craig Cartwright
Craig Cartwright
8674
22.76
R7
2
1
5
4
4wd Show May 26,27,28 Stks
4th/5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$2,460
$1,600 - $490 - $370
$1.6K - $490 - $370
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Central Bark
Black D
T: Mark Bell
Mark Bell
7141
25.35
Go Lassie Go
BE B
T: Darren Russell
Darren Russell
4213
NBT
El Grand Demon
Blue D
T: Warwick Brown
Warwick Brown
3525
25.59
Too Good Thommo
Blue D
T: Mark Bell
Mark Bell
2112
25.25
Dynamic Goodwin
Black D
T: Bryan Young
Bryan Young
5265
25.25
Cheers Bryan
Black D
T: Mark Davidson
Mark Davidson
6575
NBT
Back Seat Lover
Black D
T: Barbara Rees
Barbara Rees
5175
25.36
Tiny Terror
Black B
T: Cheryl Betts
Cheryl Betts
4522
25.25
Goodwin Reddy (SCR)
T: Bryan Young
Bryan Young
8737
25.50
Stu's Return (SCR)
T: Geoffrey Grimwood
Geoffrey Grimwood
7658
25.67
R8
6
5
1
4
Fred Robertson Appreciation Stks
5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,380
$900 - $275 - $205
$900 - $270 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Signature Bond
Brindle B
T: Lena Sweetman
Lena Sweetman
1546
22.49
Chasing Action
Lt Fawn D
T: Rex Jones
Rex Jones
3147
22.76
Kinloch Hill
Brindle D
T: Shane Hill
Shane Hill
2134
22.74
Gina Sannette
Black B
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
6762
22.61
Osti's Thunder
Black D
T: Michelle Shambler
Michelle Shambler
4353
22.62
Keona
Black B
T: Jamie Hawkins
Jamie Hawkins
7374
22.35
Bera Na Liva
BK D
T: Cheryl Betts
Cheryl Betts
4377
22.65
Chevy Mcglinn (L/SCR)
T: Jody Manuel
Jody Manuel
5735
22.49
She's An Ace
Fawn B
(into 8)
T: Warwick Brown
Warwick Brown
5357
22.78
Little Bluebird (SCR)
T: Justin King
Justin King
7834
NBT
R9
2
9
3
5
Boat Show May 26,27,28 Stks
5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Thomas Jay (SCR)
T: Shannon Boyd
Shannon Boyd
3513
25.57
Beside The Truth
Black D
T: Peter Sims
Peter Sims
1111
NBT
Mister Nalin
Black D
T: Jade Murray
Jade Murray
5711
NBT
Big Red Opal
Fawn D
T: Leslie Hudson
Leslie Hudson
1677
25.33
Surfing Dyno
Brindle D
T: Daniel Flanagan
Daniel Flanagan
1515
25.98
Light 'em Jax
Wh & Blk D
T: Jason Mackay
Jason Mackay
4141
NBT
Hombre Montana (SCR)
T: Richard Stock
Richard Stock
3843
NBT
Devine Realm
Black B
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
5131
NBT
Goodwin Reddy
Fawn D
(into 1)
T: Bryan Young
Bryan Young
8737
25.50
Stu's Return (SCR)
T: Geoffrey Grimwood
Geoffrey Grimwood
7658
25.67
R10
8
3
1
2
Cants Building & Const. Stks
5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,380
$900 - $275 - $205
$900 - $270 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Empress Kenna
Brindle B
T: Carly Brown
Carly Brown
7662
22.76
Spider Murray
Brindle D
T: Bruce Mackie
Bruce Mackie
7471
22.75
Pa's Girl
Black B
T: Peter Neilson
Peter Neilson
3414
22.49
Black Dingo
Black D
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
4411
NBT
Sister Knows
Black B
T: Mischelle Edmunds
Mischelle Edmunds
137
NBT
Miss Shamunski
Fawn B
T: Jo-Ann Croser
Jo-Ann Croser
1331
22.71
Mr. Honeybadger
Black D
T: Christopher Kedwell
Christopher Kedwell
5273
22.78
Light 'em Elsa
Wh & Bdl B
T: Jason Mackay
Jason Mackay
1156
23.10
Truex (SCR)
T: Justin King
Justin King
3554
23.07
Jep Dark Kidz (SCR)
T: Chad Garrard
Chad Garrard
3654
NBT
R11
1
4
8
2
Classic Bet Stakes
M1/M2/M3 450m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Old Spice
Black D
T: Terry Priest
Terry Priest
4141
24.68
Prince Zesta
Black D
T: Alexander Verhagen
Alexander Verhagen
5438
25.24
Valaskan Gold
Black B
T: Joseph Mcfadyen
Joseph Mcfadyen
1111
25.24
La Grand Logie
Black D
T: Jeffrey Eaton
Jeffrey Eaton
1728
25.02
Chevy Prince (SCR)
T: Robert Howard
Robert Howard
7258
24.83
Tahnee's Rascal (SCR)
T: Shannon Boyd
Shannon Boyd
8168
25.48
Tobias Rumble
Black D
T: Darren Russell
Darren Russell
1265
25.04
Leggy Blonde
Blue Fwn B
T: Peter Akers
Peter Akers
3452
25.23