OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Canberra
Mount Gambier
AUCKLAND
Sandown
Sale
Canberra
Albion Park
Gawler
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Canberra
Mount Gambier
SA
Auckland
Sandown
VIC
Sale
VIC
Canberra
Albion Park
QLD
Gawler
SA
Fields
11 races
R1
1
9
3
5
R2
2
6
3
9
R3
6
5
3
1
R4
4
8
2
3
R5
2
5
4
1
R6
2
8
1
6
R7
2
8
1
3
R8
7
4
6
3
R9
6
4
2
3
R10
3
6
1
7
R11
2
1
5
9
Kennel closes at
06:35 01 May 2016
R1
1
9
3
5
Agh Demo & Asbestos Heat1 0-1 Win H
Mixed 310m
PRIZE MONEY
$835
$500 - $210 - $125
$500 - $210 - $120
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Regal Riches
Black B
T: Graham Jones
Graham Jones
32
18.13
Irinka Big Dan
Blue D
T: Denis Hogan
Denis Hogan
2847
18.36
Barbie's Chance
Black D
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
1246
NBT
Blue Fusion (SCR)
T: Wayne White
Wayne White
8566
18.45
Springfield Gun
Black D
T: Neil Falk
Neil Falk
3147
18.13
Sweetie Pepper
Black B
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
6646
18.37
Jaycee Tran (SCR)
T: Raymond Plimmer
Raymond Plimmer
3476
19.07
Zali Magic
Black B
T: Bruce Peck
Bruce Peck
8488
18.21
Driftway Joker
Blk & Wh B
(into 7)
T: Rodney Bates
Rodney Bates
6728
18.30
Rapid Tutu (SCR)
T: Tracey Mullin
Tracey Mullin
8437
NBT
R2
2
6
3
9
Agh Demo & Asbestos Heat2 0-1 Win H
Mixed 310m
PRIZE MONEY
$835
$500 - $210 - $125
$500 - $210 - $120
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Smoking Gun
Black D
T: Graham Jones
Graham Jones
4253
18.67
Tidy Peak
Black B
T: Andrew Rowe
Andrew Rowe
1
NBT
Lachlan's Wish
Black D
T: Jodie Lord
Jodie Lord
36
18.19
Asa Mar Baker (SCR)
T: Jennifer Maitland
Jennifer Maitland
5533
18.10
Walkaway High
Black D
T: Neil Collins
Neil Collins
2
NBT
His Highness
Black D
T: John Maroun
John Maroun
3841
17.94
Mantra Molly
Black B
T: Michael Grant
Michael Grant
8788
18.98
Black Kyurem
Black D
T: Bradley Ashton
Bradley Ashton
2282
17.99
Veekini
Wh & Blue B
(into 4)
T: Bruce Peck
Bruce Peck
2454
18.26
Syd The Kid (SCR)
T: Cheryl Buick
Cheryl Buick
44
18.35
R3
6
5
3
1
Agh Demo & Asbestos Heat3 0-1 Win H
Mixed 310m
PRIZE MONEY
$835
$500 - $210 - $125
$500 - $210 - $120
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Sparkle Valley
Black B
T: Kim Mulrine
Kim Mulrine
6377
18.93
Ballocco
Black D
T: Shannon Burgin
Shannon Burgin
8578
NBT
Madge Maguire
Black D
T: John Maroun
John Maroun
235
NBT
Ima Fancy Man
Black D
T: Rodney Bates
Rodney Bates
6886
18.56
Iron Horse
Black D
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
8442
NBT
Agent Kade
Red Bdl D
T: Jodie Lord
Jodie Lord
16
17.89
Springfield Girl
Red Bdl B
T: Neil Falk
Neil Falk
1868
18.37
Grumble Miss
Blue B
T: Rosemarie Camilleri
Rosemarie Camilleri
5756
18.60
Miss Maple Lea (SCR)
T: Chris Priestley
Chris Priestley
N/A
NBT
Star Earner (SCR)
T: Jim Coleman
Jim Coleman
3764
18.30
R4
4
8
2
3
Agh Demo & Asbestos Heat4 0-1 Win H
Mixed 310m
PRIZE MONEY
$835
$500 - $210 - $125
$500 - $210 - $120
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Ikara Missile
Black D
T: Bruce Peck
Bruce Peck
881
19.09
Earn Me Cash
Black D
T: John Maroun
John Maroun
7132
18.15
Cape Skyblue
Black B
T: Garry Sheather
Garry Sheather
6626
18.48
Fubre
Black D
T: Subawa Ngurah
Subawa Ngurah
22
17.99
Mystic Powers
Black D
T: Jodie Lord
Jodie Lord
3
18.27
Gunblast (SCR)
T: Barry Coleman
Barry Coleman
3331
17.86
Miss College
Black B
T: Chris Priestley
Chris Priestley
4625
NBT
Meale's Chance
Black D
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
2315
18.20
Elsie Action
Black B
(into 6)
T: Michael Grant
Michael Grant
8565
18.73
Dig Deep Billy (SCR)
T: Les Deguara
Les Deguara
45
NBT
R5
2
5
4
1
Gibson & Harriden Stakes
4th/5th Grade 440m
PRIZE MONEY
$1,100
$660 - $275 - $165
$660 - $270 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Full Length
Black D
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
5456
25.72
Shirley Bass
Black B
T: Wayne Bocquet
Wayne Bocquet
8115
25.21
Kalimba Jaz
Black D
T: Chris Priestley
Chris Priestley
4155
25.89
Be My Beau
Black D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
5447
25.79
Dolly Dyer
Black B
T: Wayne Bocquet
Wayne Bocquet
2751
25.62
Chocolate Bullet
Black B
T: Jim Coleman
Jim Coleman
4411
25.50
Cawbourne Aaron
Black B
T: Kyle Newton
Kyle Newton
1747
25.82
Penciler (SCR)
T: Bruce Peck
Bruce Peck
1446
25.78
Western Belle (SCR)
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
1544
25.83
Lost My Toe (SCR)
T: Bruce Peck
Bruce Peck
4651
NBT
R6
2
8
1
6
Canberra Mower Service Stakes
4th/5th Grade 530m
PRIZE MONEY
$1,415
$850 - $355 - $210
$850 - $350 - $210
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Alpha Nyx
Black B
T: Chris Priestley
Chris Priestley
3571
30.83
Reefton Treasure
Black D
T: Margaret Bannerman
Margaret Bannerman
4232
30.87
Nangar Lass
Black B
T: Dennis Barnes
Dennis Barnes
3113
NBT
Georgie Best
Brindle B
T: Wayne Bocquet
Wayne Bocquet
1616
NBT
Nitrous Ice
Black D
T: Rodney Morley
Rodney Morley
3468
30.90
Jazzy Pepper
Black D
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
2515
31.13
Miss Britt
Black B
T: Shannon Ellis
Shannon Ellis
8644
NBT
Hawkeye Izmir
Black D
T: Gregg Mills
Gregg Mills
6115
NBT
True Blu Destiny (SCR)
T: Susan Sundstrom
Susan Sundstrom
7235
31.13
All On Red (SCR)
T: Shane Pulbrook
Shane Pulbrook
7556
30.90
R7
2
8
1
3
tab.com.au Final Sprint Series F
4th/5th Grade 440m
PRIZE MONEY
$1,440
$1,000 - $275 - $165
$1K - $270 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Serena Bernea
Black B
T: Subawa Ngurah
Subawa Ngurah
2253
25.60
Diligent Miss
Black B
T: Anthony Lord
Anthony Lord
2871
25.40
Fursty Ferret
Black D
T: Adam Oliver
Adam Oliver
5572
25.79
Harung
Black B
T: Subawa Ngurah
Subawa Ngurah
5442
25.97
Cranky Snagrow
Blue B
T: Mandy Blewitt
Mandy Blewitt
5341
25.72
Walkaway Annie
Fawn B
T: Neil Collins
Neil Collins
7421
25.79
Two Dollar Coin
Black D
T: Anthony Maxwell
Anthony Maxwell
3283
25.77
Extreme Chance
Black B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
3212
25.50
Diamond Lizzie (SCR)
T: Robert Bennett
Robert Bennett
5213
25.56
Penciler (SCR)
T: Bruce Peck
Bruce Peck
1446
25.78
R8
7
4
6
3
Toledo Best 8 Stakes
Non Graded 600m
PRIZE MONEY
$1,665
$1,000 - $415 - $250
$1K - $410 - $250
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Sydenham Red
Red Bdl B
T: Adam Oliver
Adam Oliver
4457
NBT
Slight Chance
Black B
T: Ronald Webb
Ronald Webb
7738
NBT
Ragnarok
Wh & Blue D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
3227
NBT
Cyanide
Black B
T: Craig Sheridan
Craig Sheridan
2654
NBT
Big Roy
Black D
T: Craig Sheridan
Craig Sheridan
2535
NBT
Sovereign Queen
Black B
T: Subawa Ngurah
Subawa Ngurah
1377
34.83
Nangar Flame
Black D
T: Dennis Barnes
Dennis Barnes
2542
NBT
Angry Thunder
Black D
T: Karen Midson
Karen Midson
7136
NBT
R9
6
4
2
3
The Climate Doctor Dash Stakes
4th/5th Grade 310m
PRIZE MONEY
$1,100
$660 - $275 - $165
$660 - $270 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Excavate
Black B
T: Frederick Malone
Frederick Malone
6333
18.02
Warthog
Black B
T: Rosemarie Camilleri
Rosemarie Camilleri
5411
17.89
Little Britney
Brindle B
T: Bruce Peck
Bruce Peck
2527
17.88
Danish Success
Black B
T: Wayne Boreland
Wayne Boreland
8351
NBT
Hit And Giggle
Black B
T: Cheryl Buick
Cheryl Buick
8145
18.13
Stilton Lucky
Lt Fawn D
T: Daniel Meldrum
Daniel Meldrum
4322
18.01
Moscato Road
Black B
T: Robert Arnold
Robert Arnold
5121
17.92
Myalla Griffo
Brindle B
T: Paul Rollins
Paul Rollins
2653
17.91
Betown Melody (SCR)
T: Cheryl Buick
Cheryl Buick
4576
18.21
Molly Mcgrath (SCR)
T: Bruce Peck
Bruce Peck
8863
18.43
R10
3
6
1
7
Sky Sports Radio Stakes
5th Grade 440m
PRIZE MONEY
$1,000
$600 - $250 - $150
$600 - $250 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Marcellus
Black D
T: Neil Staines
Neil Staines
1815
25.75
Stilton Shiraz
Black B
T: Susan Sundstrom
Susan Sundstrom
8214
26.00
Tokyo Rose
Blue B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
3682
26.03
Tahnee's Rascal
Blue D
T: Bruce Peck
Bruce Peck
2376
NBT
Skylah Jewel (SCR)
T: Raymond Maitland
Raymond Maitland
3152
25.97
You Can Dance
W & Blue Fn B
T: Damian Cormie
Damian Cormie
3463
25.86
Coco Pepper
Black D
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
2336
25.71
Miss Everdeen
Wh & Blk B
T: Keith Morgan
Keith Morgan
7544
25.92
Unsub Jennifer (SCR)
T: Jennifer Maitland
Jennifer Maitland
5367
25.57
Harman (SCR)
T: Raymond Plimmer
Raymond Plimmer
4388
NBT
R11
2
1
5
9
petpanels.com.au Stakes
5th Grade 440m
PRIZE MONEY
$1,000
$600 - $250 - $150
$600 - $250 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tayzzatron
Dark Bdl B
T: David Thompson
David Thompson
2263
26.01
Vast
Wh & Blk D
T: Lesley Hannaford
Lesley Hannaford
31
25.37
Diamond Lizzie
Red Bdl B
T: Robert Bennett
Robert Bennett
5213
25.56
Road Angel
Black B
T: John Maroun
John Maroun
5827
26.65
Tango Izmir
Black B
T: Gregg Mills
Gregg Mills
5215
NBT
Ardoch (SCR)
T: Wayne Bocquet
Wayne Bocquet
2761
26.01
Slick Cosmic
Fawn D
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
8256
NBT
Nose Down
Red Bdl D
T: Wayne Boreland
Wayne Boreland
3134
26.35
Aleena's Chance
Black B
(into 6)
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
1544
25.94
Cawbourne Combat (SCR)
T: Keith Morgan
Keith Morgan
7837
25.63