OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Lismore
NSW
Lismore
Gosford
Horsham
Warragul
Bendigo
Horsham
Ipswich
Townsville
Warragul
Bendigo
Gawler
Devonport
Ipswich
Townsville
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Lismore
NSW
Lismore
NSW
Gosford
NSW
Horsham
VIC
Warragul
VIC
Bendigo
VIC
Horsham
VIC
Ipswich
QLD
Townsville
QLD
Warragul
VIC
Bendigo
VIC
Gawler
SA
Devonport
TAS
Ipswich
QLD
Townsville
QLD
Mandurah
WA
Fields
10 races
R1
8
1
3
5
R2
1
5
7
6
R3
1
2
7
6
R4
4
8
6
3
R5
1
6
2
8
R6
5
1
8
2
R7
6
1
8
3
R8
8
5
7
6
R9
2
9
8
5
R10
6
1
8
3
Kennel closes at
07:58 30 July 2013
R1
8
1
3
5
Mtk Cabinets GBOTA Maiden B Division1
Maiden 420m
PRIZE MONEY
$1,185
$830 - $240 - $115
$830 - $240 - $110
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
I'M Doreen Trick
Wht & Fwn B
T: Annette Castles
Annette Castles
4264
24.94
Tremaly Tee
Black D
T: Lyn Morgan
Lyn Morgan
8236
NBT
Hakkasan
Black D
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
3337
NBT
Sassy Sticka (SCR)
T: Malcolm Cuneo
Malcolm Cuneo
5221
NBT
Far Beyond Drive
Wht & Fwn D
T: Ryan Newstead
Ryan Newstead
4533
24.95
Tremaly Bebet
Blue Fwn B
T: Lyn Morgan
Lyn Morgan
346
NBT
Little Miss Chop
Black B
T: Dale Mcintosh
Dale Mcintosh
536
NBT
Dozen Oysters
Blue B
T: Dave Irwin
Dave Irwin
32
24.94
Smooth Lissino
Blue Fwn D
(into 4)
T: Joseph Cotroneo
Joseph Cotroneo
725
NBT
Los Garbos (SCR)
T: Rodney Lee
Rodney Lee
N/A
NBT
R2
1
5
7
6
Complete Accounting Essentials Stakes B Division1
5th Grade 420m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Penthouse Doll
Blk & Wh B
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
7342
24.77
Belle's Mary
Black B
T: Evelyn Harris
Evelyn Harris
6274
24.58
Gee Norman (SCR)
T: Fiona Geary
Fiona Geary
5221
24.59
Kooringa Jackson
Black D
T: Mitchell Northfield
Mitchell Northfield
1334
NBT
Almighty Miss
Black B
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
5683
24.34
Umizoomi
Blue B
T: Lee Wylie
Lee Wylie
3186
24.93
Peach Splitter
Blue D
T: Jeff Ahern
Jeff Ahern
3183
24.94
Kitty Kahn
Black B
T: Glenda Dart
Glenda Dart
5857
NBT
Flippin' Ripper
Brindle D
(into 3)
T: Neville Dale
Neville Dale
3744
NBT
Rosie Nitro (SCR)
T: Peter O'Malley
Peter O'Malley
5466
25.09
R3
1
2
7
6
Evans Head Bowling Club Stakes B Division2
5th Grade 420m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Pass The Sugar
White D
T: Keith Boan
Keith Boan
6273
24.47
Hanify's Diamond
Blue D
T: William Sharpe
William Sharpe
7517
24.87
Cosmic Dryva
Black B
T: Lee Wylie
Lee Wylie
3421
NBT
Marco Lyndan
Black D
T: Terence Jordan
Terence Jordan
1822
24.59
Firefly Ruby
Red Bdl B
T: Christopher Supple
Christopher Supple
1588
24.76
Sir Yorklea
Black D
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
2363
24.46
Me Can Do
Black D
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
12
24.39
Feel This Moment
Blue & Wh B
T: Dale Mcintosh
Dale Mcintosh
1715
NBT
Magic Revenge (SCR)
T: Richard Vrckoff
Richard Vrckoff
1648
NBT
Unrestrained (SCR)
T: Dean Turley
Dean Turley
2887
25.58
R4
4
8
6
3
Wardrobe World Maiden B Division1
Maiden 520m
PRIZE MONEY
$1,185
$830 - $240 - $115
$830 - $240 - $110
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Blue Canoe (SCR)
T: Dwayne Townsend
Dwayne Townsend
6772
31.75
Phoebe Rose Hi
Fawn B
T: Trevor Thompson
Trevor Thompson
2856
31.61
Ninja Touch
Blue B
T: Terry Lockhart
Terry Lockhart
4482
30.57
Black Flashback
Dark Bdl D
T: Terry Lockhart
Terry Lockhart
N/A
NBT
Door Mat
Brindle D
T: Scott Briggs
Scott Briggs
2327
NBT
Itsa Picture
Black B
T: Mark Wilkes
Mark Wilkes
2623
30.55
Gran Trenayr
Blue Fwn D
T: Fiona Geary
Fiona Geary
4745
31.27
Heartbreak Ridge
Black D
T: Darryl Chapman
Darryl Chapman
5355
31.44
Miss Capsicum
Black B
(into 1)
T: Ricky Bender
Ricky Bender
7744
31.14
R5
1
6
2
8
Perry Thomas Bricklaying Stakes B Division1
4th/5th Grade 420m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Pure Imagery
Brindle D
T: Keith Boan
Keith Boan
4224
24.14
Jagged Edge
Brindle B
T: Keith Boan
Keith Boan
3416
24.40
Phantom Alex
Blue Fwn D
T: Keith Boan
Keith Boan
3364
24.11
Cutting Corners
Wh & Blk D
T: Stephen Keep
Stephen Keep
2312
24.38
Riverside Lad
Brindle D
T: Gary Clarke
Gary Clarke
4357
24.24
Duel 'em Up
Red Fwn D
T: Glenda Dart
Glenda Dart
1451
24.22
Ever So Sweet
Black D
T: Dean Turley
Dean Turley
5226
NBT
Beaver's Joy
Blue D
T: Robert Andrews
Robert Andrews
4872
25.36
Lawfelt (SCR)
T: Robert Andrews
Robert Andrews
7747
24.18
Warrali Warrior (SCR)
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
6766
24.34
R6
5
1
8
2
Evans Head First National Stakes B Division1
4th/5th Grade 520m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tyler Rose Hi
Black D
T: Trevor Thompson
Trevor Thompson
2714
30.54
Bralyn Major
Blue D
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
3227
30.42
Shirley A Star
Brindle B
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
8288
30.45
Easy Drinking (SCR)
T: Charles Northfield
Charles Northfield
1564
30.38
String Em Up
Blue B
T: Lee Wylie
Lee Wylie
5337
30.39
Kidshow
Black D
T: Lee Wylie
Lee Wylie
4136
30.19
Diamond Sparkles
Blue Bdl D
T: William Sharpe
William Sharpe
1726
30.84
Lunar Rumble
Black B
T: Dean Turley
Dean Turley
3162
30.55
Molly's Ace (L/SCR)
T: Gary Palmer
Gary Palmer
4658
30.28
Some Regrets (SCR)
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
7768
30.64
R7
6
1
8
3
Evans Head Goonellabah Denture Stakes B Division1
Non Graded 635m
PRIZE MONEY
$2,415
$1,680 - $490 - $245
$1.6K - $490 - $240
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tweed Bah Day
Black D
T: Glenda Dart
Glenda Dart
7241
NBT
Junior Phantom
Fawn D
T: John Free
John Free
1638
37.76
Dashiki Trick
Black D
T: Trevor Wilson
Trevor Wilson
3341
38.05
Lord Woodview
Brindle D
T: Robert Humphrey
Robert Humphrey
6733
38.24
Bralyn Spider
Black D
T: Terry Wilson
Terry Wilson
1123
37.87
Culoz
Black B
T: Dean Turley
Dean Turley
4254
NBT
On The Scale
Brindle B
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
6886
39.62
You Gotta Friend
Black D
T: Michael Patterson
Michael Patterson
6222
38.29
R8
8
5
7
6
Troy Robson Bricklaying & Building Stakes B Divisi
5th Grade 520m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Zipping Mandy
Blue B
T: James Gallaway
James Gallaway
2114
30.53
Yambora Boy (SCR)
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
8286
30.68
Ninja Racer (SCR)
T: Terry Lockhart
Terry Lockhart
1461
NBT
Delroys Image
Black B
T: Gary Clarke
Gary Clarke
6144
30.70
Hurricane Ash
Wh & Bdl D
T: Andrew Monaghan
Andrew Monaghan
8612
30.37
Annie Karanne
Black B
T: David King
David King
1123
30.69
Jackie's Trouble
Black B
T: Dean Turley
Dean Turley
7662
30.72
Cash Will Do
Black B
T: Robert (duplicate) Cooke
Robert (duplicate) Cooke
2631
30.28
Without A Thorn
Wh & Blk B
(into 3)
T: Charles Northfield
Charles Northfield
6746
30.57
Smiles Boy
Black D
(into 2)
T: Richard Vrckoff
Richard Vrckoff
4555
NBT
R9
2
9
8
5
Warren Innes Contractor Stakes B Division2
5th Grade 520m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
You Seen Groovy
Black D
T: Darren Anderson
Darren Anderson
5315
30.91
Waynie Boy
Blue D
T: Jeff Ahern
Jeff Ahern
61
NBT
Rosa Bus
Black B
T: Donald Jarick
Donald Jarick
2446
31.13
Vanilla Bliss
Black B
T: Andrew Monaghan
Andrew Monaghan
5173
31.06
Hot Encounter
Black B
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
1353
30.75
Two Darts
Red Fwn B
T: Dean Turley
Dean Turley
6214
30.77
Legalise (SCR)
T: Gary Clarke
Gary Clarke
8342
NBT
Top Ninja
Blue D
T: Terry Lockhart
Terry Lockhart
3312
30.78
Fire Up Phantom
Black D
(into 7)
T: John Free
John Free
7538
30.89
Molly's Ace (SCR)
T: Gary Palmer
Gary Palmer
4658
30.28
R10
6
1
8
3
NSW Sugar Milling Co-op Broadwater Stakes B Divisi
5th Grade 420m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Blimzilla
Fawn B
T: John Free
John Free
8455
24.57
Kikem Suellen
Black B
T: Richard Vrckoff
Richard Vrckoff
7135
24.93
Misslana Trick
Wht & Fwn B
T: Trevor Wilson
Trevor Wilson
5613
NBT
Kooringa Anna (SCR)
T: Mitchell Northfield
Mitchell Northfield
2735
NBT
Lissino Desire
Black B
T: Joseph Cotroneo
Joseph Cotroneo
1357
NBT
Shy Satin
Black B
T: Annette Castles
Annette Castles
31
24.63
Lil Bit Tricky
Wh & Blk B
T: Lee Wylie
Lee Wylie
3444
24.89
Tile Cutter
Black D
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
6877
24.56
Tears Of Shiraz
Black B
(into 4)
T: Keith Boan
Keith Boan
5635
24.86
Tiny Mumble (SCR)
T: William Sharpe
William Sharpe
1557
25.29