OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Young
NSW
Potts Park
Wauchope
Ladbrokes Gardens
Bulli
Wentworth Park
Broken Hill
Coonamble
Young
Cranbourne
Meadows
Ipswich
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Young
NSW
Potts Park
NSW
Wauchope
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Bulli
NSW
Wentworth Park
NSW
Broken Hill
NSW
Coonamble
NSW
Young
NSW
Cranbourne
VIC
Meadows
VIC
Ipswich
QLD
Cannington
WA
Fields
9 races
R1
4
2
8
1
R2
7
8
2
3
R3
7
1
4
6
R4
2
8
1
7
R5
4
8
1
2
R6
2
6
1
4
R7
7
3
1
8
R8
3
1
2
5
R9
6
1
2
3
Kennel closes at
07:45 16 November 2019
R1
4
2
8
1
Gerry Ricketts Appreciation Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$470
$300 - $100 - $70
$300 - $100 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Highway Robbery
Black B
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
N/A
NBT
Multi Machine
BK D
T: Gregory Derrick
Gregory Derrick
N/A
NBT
Yanderra Joey
Black D
T: Steven Field
Steven Field
N/A
NBT
Dana Champ
Wh & Rd Bdl D
T: Rebecca Edenborough
Rebecca Edenborough
4
NBT
Milly Munster
W & Blue Fn B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
4
NBT
May's Rescue
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
4773
21.37
Frankie Affair
Blue Bd & W B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
8
NBT
Benny Kneeband
Red Bdl D
T: Chris Priestley
Chris Priestley
7864
NBT
Lobo Heart (SCR)
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
8855
NBT
Take A Knee (SCR)
T: Gregory Katon
Gregory Katon
47
21.24
R2
7
8
2
3
Donges Iga Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$470
$300 - $100 - $70
$300 - $100 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Mojo Rebel
Black D
T: John Scott
John Scott
6553
21.15
Fabre Action
Black D
T: Barry Church
Barry Church
6247
20.78
Dana Hopalong
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
7266
NBT
Can She Rev
Black B
T: Gregory Derrick
Gregory Derrick
5333
20.43
Maizey Alice
Black B
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
3
21.10
Dancing Home
Black B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
46
NBT
Another Disco
Red Bdl D
T: Richard Griffiths
Richard Griffiths
6333
20.96
Dreaded Magpies
Wh & Blk D
T: Robert Harrison
Robert Harrison
464
NBT
Take A Knee (SCR)
T: Gregory Katon
Gregory Katon
47
21.24
Geometry (SCR)
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
5867
21.21
R3
7
1
4
6
Young Tyre Power Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$470
$300 - $100 - $70
$300 - $100 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Westside Later
Black B
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
3654
20.73
Starlight Bright
Black B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
7
NBT
Neddy Alexander
Wh & Blk D
T: Gregory Katon
Gregory Katon
26
20.77
Father Kenny
Black D
T: Marlene Harrison
Marlene Harrison
5
NBT
Forgot To Duck
Wh & Blk B
T: Richard Griffiths
Richard Griffiths
N/A
NBT
Ozzy's Highway
Black D
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
N/A
NBT
Miracolo
Red Fwn D
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
5843
NBT
Elven Princess
Black B
T: John Scott
John Scott
4
21.17
Geometry (SCR)
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
5867
21.21
Lobo Heart (SCR)
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
8855
NBT
R4
2
8
1
7
Young Mini Dig Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$550
$370 - $110 - $70
$370 - $110 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Black Banshee
Black D
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
3256
NBT
Westside Guru
BK D
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
3443
20.81
Red Dangerfield
Black B
T: John Scott
John Scott
6126
20.70
Lhotse
Black B
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
6474
NBT
Tommy Rockin'
Red Fwn D
T: Christopher Bootsma
Christopher Bootsma
8325
20.22
Monster Lucy
Black B
T: Christopher Glascott
Christopher Glascott
3664
20.63
Dana Mousey
Black B
T: Garry Sheather
Garry Sheather
3675
20.14
Sparky Parker
Wh & Blk D
T: Gregory Katon
Gregory Katon
3872
20.05
Bundaburra Ralph (SCR)
T: Robert Harrison
Robert Harrison
6555
21.02
Westside Drip (SCR)
T: Ricky Mckinnon
Ricky Mckinnon
8747
20.64
R5
4
8
1
2
Nick Apps Earthmoving Stakes
Free For All 347m
PRIZE MONEY
$700
$470 - $140 - $90
$470 - $140 - $90
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Hippo Clan
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
7624
20.18
Getalong Dana
Brindle B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
1252
NBT
Tilly Rockin'
Red Fwn B
T: Christopher Bootsma
Christopher Bootsma
5114
20.71
Hide The Kitty
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5454
20.18
Classy Offer (SCR)
T: Vicki Prest
Vicki Prest
1372
19.97
Zipping Toto
Brindle B
T: Arthur Jenkins
Arthur Jenkins
1454
20.17
Old Chick
Black B
T: Marlene Harrison
Marlene Harrison
8577
20.37
Bender Banquet
Lt Bdl D
T: Gillian Apps
Gillian Apps
3521
20.02
R6
2
6
1
4
Trimech Electrical Stakes
4th/5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$620
$420 - $125 - $75
$420 - $120 - $75
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Spin That Wheel
Black B
T: Colin Overy
Colin Overy
6386
20.03
Tammy's Chance
Black B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
8358
20.03
Yappa Jack
Black D
T: Edward Winters
Edward Winters
3323
20.46
Banquet Dynasty
Red Bdl B
T: Gillian Apps
Gillian Apps
3124
19.88
Misload
Black B
T: Leonard Absalom
Leonard Absalom
5877
20.36
Take The Apache
Wh & Blk D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
2812
20.12
Mr. Knoxville
Blue D
T: Barry Church
Barry Church
8678
NBT
Olspen
Black B
T: Vicki Prest
Vicki Prest
2876
20.43
Won Jack (SCR)
T: Gregory Katon
Gregory Katon
6444
20.44
R7
7
3
1
8
Teds Produce Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$550
$370 - $110 - $70
$370 - $110 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dana Fred
Lt Fawn D
T: Phillip Reid
Phillip Reid
8835
20.28
Smooth Pearl
Black B
T: Gregory Katon
Gregory Katon
5465
20.23
Cawbourne Slider
Black B
T: Edward Winters
Edward Winters
7535
20.21
Little Ace (SCR)
T: Vicki Prest
Vicki Prest
3716
20.08
Dyna Sairi
Black B
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
3416
20.69
Caesar Rev
Black D
T: John Field
John Field
5148
20.47
Dana Jill
Black B
T: Timothy Mccaffery
Timothy Mccaffery
8746
20.59
Mossman
Black D
T: Garry Sheather
Garry Sheather
5448
19.91
Won Jack
Black D
(into 4)
T: Gregory Katon
Gregory Katon
6444
20.44
Bundaburra Ralph (SCR)
T: Robert Harrison
Robert Harrison
6555
21.02
R8
3
1
2
5
Southwest Slopes Credit Union Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$550
$370 - $110 - $70
$370 - $110 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bronze Adonis
Red Fwn D
T: John Field
John Field
3218
20.63
Guy's Song
Red Bdl D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
7717
20.11
Petra Herrara
Red Fwn B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
2424
20.65
Breakaway Bandit
Red Bdl B
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
1556
NBT
Suzie Rockin'
Black B
T: Christopher Bootsma
Christopher Bootsma
8567
20.60
Bear Lee
BK B
T: Thomas Fogg
Thomas Fogg
3413
20.71
Highly Delighted
Black B
T: Chris Priestley
Chris Priestley
3546
20.00
Game Time
Black D
T: Leonard Sargood
Leonard Sargood
5666
20.36
Bundaburra Ralph (SCR)
T: Robert Harrison
Robert Harrison
6555
21.02
Westside Drip (SCR)
T: Ricky Mckinnon
Ricky Mckinnon
8747
20.64
R9
6
1
2
3
Young Hotel Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$550
$370 - $110 - $70
$370 - $110 - $70
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Westside Plower
RF D
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
8645
NBT
Rustic Midnight
Black B
T: John Scott
John Scott
7512
20.42
Bolt Along
BK D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5655
NBT
Really
Blue D
T: Phillip Reid
Phillip Reid
1877
20.65
Storms A Brewin'
Black D
T: Gregory Katon
Gregory Katon
6563
20.42
Chopper's Chance
Black D
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
7354
20.50
Spring Fever
BK B
T: Thomas Fogg
Thomas Fogg
1246
20.42
Westside Scooby (SCR)
T: Ricky Mckinnon
Ricky Mckinnon
4176
20.98
Westside Drip
Red Fwn B
(into 8)
T: Ricky Mckinnon
Ricky Mckinnon
8747
20.64
Won Jack (SCR)
T: Gregory Katon
Gregory Katon
4447
20.44