OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Young
NSW
Young
Kempsey
Tamworth
Moree
Ladbrokes Gardens
Richmond
Wentworth Park
Capalaba
Bundaberg
Bendigo
Ipswich
Meadows
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Young
NSW
Young
NSW
Kempsey
NSW
Tamworth
NSW
Moree
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Richmond
NSW
Wentworth Park
NSW
Capalaba
QLD
Bundaberg
QLD
Bendigo
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Mandurah
WA
Fields
11 races
R1
9
8
7
2
R2
2
3
5
7
R3
1
5
4
8
R4
4
7
6
2
R5
8
7
9
3
R6
1
4
5
3
R7
1
4
8
2
R8
5
3
8
1
R9
2
6
7
8
R10
4
2
1
6
R11
1
8
6
4
Kennel closes at
02:15 11 July 2015
R1
9
8
7
2
Kent Woods Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$380
$200 - $100 - $80
$200 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Buy Back Baby
Wh & Blk B
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
7565
20.56
Factory Nemesis
Black D
T: Brad Pearce
Brad Pearce
73
20.77
Magic Ruby
Black B
T: Allison Green
Allison Green
N/A
NBT
Hold Me (SCR)
T: Edward Sanchez
Edward Sanchez
7567
20.68
Elusive Chance
Black B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
N/A
NBT
Kayia
Black B
T: Graham Dixon
Graham Dixon
7
23.02
Keep Trying
Blue D
T: Wayne White
Wayne White
5585
21.36
Gun Law Lee
Wh & Blk D
T: Trevor Bermingham
Trevor Bermingham
5745
20.71
Mantra Molly
Black B
(into 4)
T: Michael Grant
Michael Grant
7685
21.50
Dana Kaylee (SCR)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
76
22.31
R2
2
3
5
7
Glenn Payne Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$380
$200 - $100 - $80
$200 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Frantic Sprite
Black B
T: Michael Grant
Michael Grant
8755
21.22
Aussie Kid
Wh & Blk D
T: Dale Ashton
Dale Ashton
8626
20.49
Pat Jacks Joyce
Red Fwn B
T: ROBERT MOODIE
ROBERT MOODIE
3
20.85
Dana Goodwin (SCR)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
7463
21.50
Little Dewey
Black B
T: Wayne White
Wayne White
663
20.74
Temkoola Magic
Black D
T: Brad Pearce
Brad Pearce
5867
21.32
Bobby Bejay
W & Blue Bd D
T: Edward Sanchez
Edward Sanchez
4777
20.58
Folilo
Fawn B
T: Allison Green
Allison Green
5
NBT
Bonnie Pepper
Black B
(into 4)
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
8785
NBT
Titanium Black (SCR)
T: David Thompson
David Thompson
8876
21.49
R3
1
5
4
8
Andrew Dennis Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dana Mosso
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
8643
20.62
Got The Sillys
Wh & Bdl B
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
4478
20.81
Discount Chopper
Wh & Bdl D
T: Allison Green
Allison Green
4781
20.97
Star Bombshell
Red Fwn B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
8831
20.30
Jersey Contract
Black D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
3353
20.24
Dynasty Warrior
Wht & Fwn D
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
8718
NBT
Myalla Four
Black D
T: Trevor Bermingham
Trevor Bermingham
8736
20.20
Sweet Marika
Fawn B
T: Leonard Holmes
Leonard Holmes
3316
20.17
Benson Benz (SCR)
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
8678
NBT
Tiger Fatigue (SCR)
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
7758
20.56
R4
4
7
6
2
Lance Budin Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Copper Pepper
Red Bdl D
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
4767
20.27
Rock Apocalypse
Black B
T: Bradley Ashton
Bradley Ashton
1841
20.34
I'M A Gun
Black D
T: Peter Hodge
Peter Hodge
4182
20.55
Blackwood Farm
Fawn D
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
2537
NBT
Blenda
Blue B
T: Trevor Bermingham
Trevor Bermingham
5385
21.06
Little Hombre
Black D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
5182
20.35
Magic Lobo
Black D
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
6655
20.14
Quick Fix
Wh & Bdl D
T: James Vassallo
James Vassallo
3646
20.22
Benson Benz (SCR)
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
8678
NBT
Tiger Fatigue (SCR)
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
7758
20.56
R5
8
7
9
3
Sutherland Welding Final Sprint Series F
5th Grade 520m
PRIZE MONEY
$900
$650 - $150 - $100
$650 - $150 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Typical Banquet
Rd Bdl & W D
T: Gillian Apps
Gillian Apps
7254
30.97
Nannas Tribute
Wh & Blue D
T: Peter Hodge
Peter Hodge
713
31.37
Amazement
Red Bdl D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
5323
30.45
Vanza Choker
Wh & Blk D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
6571
31.04
Aysa Allen (SCR)
T: Faye Herbert
Faye Herbert
3432
30.92
Tiny And Classy
Black B
T: Vicki Prest
Vicki Prest
4151
30.73
Magic Drum
Black D
T: Jeffrey Stedman
Jeffrey Stedman
4574
30.30
Tiggerlong Spot
Black B
T: Steven Kemp
Steven Kemp
2511
31.25
Dana Bolly
Brindle B
(into 5)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
7335
30.57
Mighty Jackson (SCR)
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
6585
30.60
R6
1
4
5
3
Ted's Produce Final Maiden Series F
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$630
$400 - $130 - $100
$400 - $130 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Star Banquet
Bdl & Wh B
T: Gillian Apps
Gillian Apps
4561
20.46
Midori Miss
Blk & Wh B
T: John Scott
John Scott
72
20.69
Jessta Indiana
Black B
T: Graham Brown
Graham Brown
4662
20.63
Dana Tanashi
Brindle D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
2241
20.45
Tyler's Boy
Black D
T: Peter Hodge
Peter Hodge
422
20.60
Kalimba Spa
Black B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
4427
20.63
Kalimba Com
Black B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
441
20.34
Doppler Effect
Black D
T: Wayne White
Wayne White
5521
20.36
Little Dewey (SCR)
T: Wayne White
Wayne White
6633
20.60
Factory Nemesis (SCR)
T: Brad Pearce
Brad Pearce
734
20.77
R7
1
4
8
2
Kurt Terry Maiden
Maiden 520m
PRIZE MONEY
$380
$200 - $100 - $80
$200 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Searle Time
Wh & Blk D
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
6385
NBT
Dana Youtar
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
75
NBT
Lollabout Kid
Black D
T: Michael Grant
Michael Grant
6668
31.57
Bob's Rescue
Blue Bdl D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
45
NBT
Weona Star
Blue Bdl B
T: Tania Cahill
Tania Cahill
5864
NBT
Marie's Rescue
Blue Fwn B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
64
NBT
Michaela Ellen
Wh & Rd Bdl B
T: Lester Sheather
Lester Sheather
7
NBT
Rambling Banquet
Blue D
T: Gillian Apps
Gillian Apps
5453
31.36
R8
5
3
8
1
Steve Rudd Stakes
5th Grade 520m
PRIZE MONEY
$600
$400 - $120 - $80
$400 - $120 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dana Bobby
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5674
NBT
Mighty Jackson
Black D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
6585
30.60
Classic Ella
Black B
T: James Vassallo
James Vassallo
5637
30.17
Come On Smiler
Black D
T: Bruce Peck
Bruce Peck
4886
31.17
Lejit Bimbo
Black B
T: Rosemarie Camilleri
Rosemarie Camilleri
7756
31.49
Dana Bolly (SCR)
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
3353
30.57
Kyabra Miss
Wh & Blk B
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
5147
NBT
Ima Special Kid
Black D
T: Michael Grant
Michael Grant
7578
31.06
Emerald Vapour
Black B
(into 6)
T: Rosemarie Camilleri
Rosemarie Camilleri
5667
31.93
R9
2
6
7
8
Mick Sheedy Stakes
4th/5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dalziel
Fawn D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
4267
20.24
Son Of Kiera
Wh & Rd Fn D
T: Faye Herbert
Faye Herbert
2721
20.25
Huntress Bale (SCR)
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
3736
19.99
Kaliska
Black B
T: Craig Ryan
Craig Ryan
4377
NBT
Cool For Cash
Fawn D
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
1587
NBT
Wild D'Loon
Blue B
T: Thomas Fogg
Thomas Fogg
6254
20.25
Pete's Desire
Brindle D
T: Terry OKeefe
Terry OKeefe
1252
20.04
Soley
Blk & Wh B
T: Bradley Ashton
Bradley Ashton
8166
20.00
Benson Benz (SCR)
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
8678
NBT
R10
4
2
1
6
Matt Pethers Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Better Banquet
Blue Bdl D
T: Gillian Apps
Gillian Apps
4567
20.31
Coco Pepper
Black D
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
4733
20.13
Celestial Sprite
Black B
T: Michael Grant
Michael Grant
7868
20.96
Hurricane Spirit
Blue D
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
3626
20.45
Codzilla
Wh & Blk D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
1878
21.19
Moon Dog
Black B
T: John Scott
John Scott
7633
20.15
Gem's Rocket
Black B
T: Dale Ashton
Dale Ashton
4177
20.17
Apache This
Wh & Rd Bdl D
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
4734
23.00
Tiger Fatigue (SCR)
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
7758
20.56
Benson Benz (SCR)
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
8678
NBT
R11
1
8
6
4
Boris Bennett Stakes
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Blossom Banquet
Brindle B
T: Gillian Apps
Gillian Apps
2556
20.26
Bella Pepper
Black B
T: Frank Jeffcoat
Frank Jeffcoat
7687
21.89
Ratchada
Black B
T: James Vassallo
James Vassallo
6773
20.66
Bourne Gun
Brindle D
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
4556
NBT
Dana Juke
Lt Bdl D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
1754
20.93
Japonica Girl
Black B
T: Bruce Peck
Bruce Peck
8557
21.07
Jessta Jake
Black D
T: Graham Brown
Graham Brown
7575
20.43
Murada
Wh & Rd Fn D
T: Lester Sheather
Lester Sheather
7266
20.17
Tiger Fatigue (SCR)
T: Mark Fletcher-Smith
Mark Fletcher-Smith
7758
20.56
Benson Benz (SCR)
T: Shannon Bermingham
Shannon Bermingham
8678
NBT