OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Wauchope
NSW
Wentworth Park
Bulli
Wauchope
Ladbrokes Gardens
Gawler
Warrnambool
Ipswich
Meadows
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Wauchope
NSW
Wentworth Park
NSW
Bulli
NSW
Wauchope
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Gawler
SA
Warrnambool
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Cannington
WA
Fields
10 races
R1
8
4
3
9
R2
6
10
2
4
R3
3
1
2
5
R4
7
4
5
6
R5
4
9
3
1
R6
8
7
4
1
R7
1
7
5
4
R8
4
1
2
6
R9
7
8
6
1
R10
2
4
8
7
Kennel closes at
07:15 04 January 2020
R1
8
4
3
9
Bago Tavern Sprint Stakes
5th Grade 384m
PRIZE MONEY
$705
$500 - $125 - $80
$500 - $120 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bulwarra Pop
Red Fwn D
T: Kane Heuston
Kane Heuston
7658
22.05
Cundle Jay
Brindle D
T: James Goddard
James Goddard
8367
21.98
Pegasus Pal
W & Blue Bd B
T: Gail Kelly
Gail Kelly
5624
22.37
Jimric
Fawn D
T: Kevin Johnson
Kevin Johnson
3557
22.01
Teekay
Wh & Blk B
T: Leone North
Leone North
4674
21.99
Nomia Mack (SCR)
T: Lauren Bramble
Lauren Bramble
8376
22.21
Zambora Spur
Fawn B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
1118
21.92
Molly's Decision
Black D
T: Craig Last
Craig Last
6243
22.19
Jack In Motion
Black D
(into 6)
T: Gavin Maunder
Gavin Maunder
6446
22.63
Hurunui Alyssa (SCR)
T: Shane Thomson
Shane Thomson
4877
22.90
R2
6
10
2
4
Tweed Heads-border Park Wauchope Chall. Ht 1
4th/5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$520
$350 - $110 - $60
$350 - $110 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Zippy Poppy
Black B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
3412
NBT
Angry Tornado
Red Bdl D
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
4117
NBT
Azure Gambler
Black D
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
2145
NBT
Zipping Sherman
Dark Bdl D
T: Frederick Goodall
Frederick Goodall
5323
NBT
Matisse Gambler (SCR)
T: Darryl Thomas
Darryl Thomas
7331
NBT
Oscar Awards
Black D
T: Reg Gardoll
Reg Gardoll
1265
NBT
Zipping Donato (SCR)
T: Michelle Sultana
Michelle Sultana
1812
NBT
Zipping Giselle
Black B
T: Shane Cartwright
Shane Cartwright
3682
NBT
Kiarni Digger
Black D
(into 5)
T: Jeanette Roche
Jeanette Roche
6355
NBT
United Stand
Black D
(into 7)
T: Ashley Marshall
Ashley Marshall
7745
NBT
R3
3
1
2
5
Tweed Heads-border Park Wauchope Chall. Ht 2
4th/5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$520
$350 - $110 - $60
$350 - $110 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Rivergum Road
Red Fwn D
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
1223
NBT
Chickiano
Blk & Wh B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
4622
NBT
My Mate Morton
Black D
T: Terry Hickson
Terry Hickson
4212
NBT
Kiarni Red
Red Fwn D
T: Thomas Roche
Thomas Roche
2242
NBT
Vista Rose
Blue B
T: Katherine Mackay
Katherine Mackay
3414
NBT
Inga Lina
Wh & Bdl B
T: Leone North
Leone North
4631
NBT
Euro Bro
Black D
T: Aaron Williams
Aaron Williams
2216
NBT
Bocuse Gambler
Black B
T: Patrick Lavis
Patrick Lavis
6823
NBT
Kiarni Joe (SCR)
T: Jeanette Roche
Jeanette Roche
6833
NBT
Custom Banjo (SCR)
T: Richard Polidano
Richard Polidano
8643
NBT
R4
7
4
5
6
Wauchope Supporters Club Butch Monkley Memorial Ma
Maiden 384m
PRIZE MONEY
$6,000
$5,000 - $600 - $400
$5K - $600 - $400
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Hopeful Lash
Black B
T: Christopher Brydon
Christopher Brydon
1
22.10
Angry Hail
Black B
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
41
22.06
Velocity Faith
Black B
T: Craig Last
Craig Last
2
22.06
Boom Foot
Fawn B
T: Charlie Lamb
Charlie Lamb
2271
22.09
Ms Vuitton
Lt Fawn B
T: Paul Roderick
Paul Roderick
1
22.06
Cool Arising
BE B
T: Paul Heckel
Paul Heckel
41
22.00
Bumpy Black
Black B
T: Neil Lyford
Neil Lyford
11
21.88
Miss Watto
Wh & Blk B
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
2
22.14
Jet Black Attack (SCR)
T: Shane Pulbrook
Shane Pulbrook
2
22.18
Fab Nikki (SCR)
T: Leeanne Walker
Leeanne Walker
2
22.24
R5
4
9
3
1
Coppy's Butcher Block Sprint Stakes
Non Graded 384m
PRIZE MONEY
$705
$500 - $125 - $80
$500 - $120 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Kingsbrae Martha
Wh & Blk B
T: Charles Northfield
Charles Northfield
1165
22.35
Oxley Rebel (SCR)
T: Alwyn Watts
Alwyn Watts
1225
22.27
Greb's Drinking
Red Fwn D
T: Charles Northfield
Charles Northfield
1371
21.90
Velocity Tonelli
Black B
T: Craig Last
Craig Last
5154
22.16
Bluestone Sophie
Black B
T: Rodney Newell
Rodney Newell
2337
22.42
Bokarm Timmy
Black D
T: Leone North
Leone North
3545
22.24
Double Dream
BK D
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
1157
22.36
Prodigious
BK B
T: Charlie Lamb
Charlie Lamb
1252
NBT
Amy's Will
Dark Bdl B
(into 2)
T: Ashley Marshall
Ashley Marshall
5624
NBT
Winlock Willow (SCR)
T: Ashley Marshall
Ashley Marshall
7442
NBT
R6
8
7
4
1
Wauchope Cup Final Ng Series F
Non Graded 457m
PRIZE MONEY
$6,000
$5,000 - $600 - $400
$5K - $600 - $400
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Te Awa Kiss
Blk & Wh B
T: Richard Polidano
Richard Polidano
4142
26.22
Push Me (L/SCR)
T: Benjamin Ellis
Benjamin Ellis
3123
26.30
Magic Liar
Black B
T: Charles Northfield
Charles Northfield
1341
25.92
Hunter Kingsbrae
Black D
T: Charles Northfield
Charles Northfield
4134
26.19
Hambani Kahle (SCR)
T: Paul Dalton
Paul Dalton
1244
26.33
Kamikaze Cowlick
BK B
T: Rodney Newell
Rodney Newell
2612
26.02
One For Tod
Black B
T: Shane Pulbrook
Shane Pulbrook
4643
26.08
Chevy Rock
Black D
T: Michael Manuel
Michael Manuel
2211
25.61
Oxley Rebel
Fawn D
(into 5)
T: Alwyn Watts
Alwyn Watts
1225
26.21
Kingsbrae Snidly (SCR)
T: Allan Lang
Allan Lang
4455
26.46
R7
1
7
5
4
Local Bookmakers Sprint Final 5th Grade Series F
5th Grade 384m
PRIZE MONEY
$1,400
$1,000 - $250 - $150
$1K - $250 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Maximum Temper
Red Fwn B
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
4382
22.18
Sonny Sannette
Black D
T: Kevin Johnson
Kevin Johnson
2761
22.12
Karnak Bale
Red Bdl D
T: Rosana Streatfield
Rosana Streatfield
7162
22.33
Afraid So
Black D
T: Albert Zarb
Albert Zarb
3712
22.22
Awesome Alex
Black D
T: Leeanne Walker
Leeanne Walker
3411
22.06
Diamond Dell (L/SCR)
T: Benjamin Ellis
Benjamin Ellis
3513
22.38
Roseeta Valley
Black B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
6113
22.26
Kingsbrae Boy
Black D
T: Ryan Hall
Ryan Hall
4581
22.20
Molly's Decision (SCR)
T: Craig Last
Craig Last
2431
22.02
To See Alice (SCR)
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
1244
22.43
R8
4
1
2
6
Ken Little Fruit & Veg Final 5th Grade Series F
5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$1,400
$1,000 - $250 - $150
$1K - $250 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Stilton Fergus
Black D
T: Sharon Grey
Sharon Grey
5813
26.34
Velocity Showgal
Black B
T: Craig Last
Craig Last
5122
26.04
Get On Valley
Black B
T: Albert Zarb
Albert Zarb
2145
26.35
Angry Blizzard
Red Bdl D
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
3231
25.82
Glenidol Girl
Black B
T: Aaron Shearman
Aaron Shearman
8674
26.48
Tweety
Black B
T: Sharon Grey
Sharon Grey
8261
26.31
Dark Rain
Black B
T: Robert Littlefield
Robert Littlefield
2742
26.51
Duke's Rocket
Black D
T: Tony Forbes
Tony Forbes
3472
26.39
Gorgeous Grove (SCR)
T: Rodney Stewart
Rodney Stewart
7345
26.87
Strait Bank (SCR)
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
4866
26.69
R9
7
8
6
1
Wauchope Committee Masters Sprint Final Masters F
M1/M2/M3 384m
PRIZE MONEY
$1,400
$1,000 - $250 - $150
$1K - $250 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Showtime Bliss
Wh & Blk B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
5373
22.28
Spunky Quality (L/SCR)
T: Jason Carter
Jason Carter
6526
22.09
Majestic Marvel
Fawn B
T: Paul Fraser
Paul Fraser
6684
22.14
Opal Tiara
Brindle B
T: Lucinda Gaffney
Lucinda Gaffney
7373
22.07
Avatar Woody (SCR)
T: Steven Mulholland
Steven Mulholland
2754
22.23
Rock The Road
BD D
T: Brett Hastie
Brett Hastie
3511
22.15
I'M Seeking
Black D
T: Kellie Fogarty
Kellie Fogarty
6361
22.10
Blusta Valley
Black D
T: Kim Bates
Kim Bates
3442
22.12
Vision Time
Black D
(into 5)
T: Ricky Bender
Ricky Bender
7256
21.88
Manny Francs (SCR)
T: James Goddard
James Goddard
6215
22.65
R10
2
4
8
7
Steve Baker Appreciation Sprint 1-3 Wins Stakes
5th Grade 384m
PRIZE MONEY
$705
$500 - $125 - $80
$500 - $120 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Pop La Mint
Black B
T: Kane Heuston
Kane Heuston
5666
22.11
Shonky Dreamer
Wh & Blk B
T: Robert Watson
Robert Watson
1415
22.26
Manny Francs
Fawn D
T: James Goddard
James Goddard
6215
22.65
Bargain Buyer
Black B
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
2735
22.39
Magic Teller
Blk & Wh D
T: Charles Northfield
Charles Northfield
5823
NBT
To See Alice
Blue B
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
1244
22.43
Rivergum Rock
Red Bdl D
T: Brian Dwyer
Brian Dwyer
3225
22.73
Ghostie Valley
Wh & Blk D
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
5124
23.23
King David (SCR)
T: Maureen Campbell
Maureen Campbell
2645
22.40