OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Tamworth
NSW
Grafton
Lithgow
Kempsey
Tamworth
Broken Hill
Ladbrokes Gardens
Bulli
Wentworth Park
Capalaba
Bundaberg
Traralgon
Ipswich
Meadows
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Tamworth
NSW
Grafton
NSW
Lithgow
NSW
Kempsey
NSW
Tamworth
NSW
Broken Hill
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Bulli
NSW
Wentworth Park
NSW
Capalaba
QLD
Bundaberg
QLD
Traralgon
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Cannington
WA
Fields
10 races
R1
1
3
5
4
R2
1
7
6
4
R3
7
1
2
8
R4
4
5
1
8
R5
4
6
8
5
R6
1
3
2
8
R7
6
4
2
8
R8
5
2
6
4
R9
4
2
1
3
R10
2
4
3
6
Kennel closes at
02:45 29 April 2017
R1
1
3
5
4
Jeff Teege Appreciation Maiden
Maiden 402m
PRIZE MONEY
$440
$300 - $90 - $50
$300 - $90 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Snowie Guerrero
Wh & Blk D
T: Daniel Hoskins
Daniel Hoskins
4634
NBT
Susie Wong
Blk & Wh B
T: Valerie Cleghorn
Valerie Cleghorn
2872
23.84
Djays Ricochet
Wh & Blk D
T: Joseph Gatty
Joseph Gatty
2423
24.06
Gogolochy
Black D
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
6
NBT
Lucas Valley
Black D
T: Michael Ruttley
Michael Ruttley
2334
24.81
Gisachu
Wh & Blue B
T: Mark Munn
Mark Munn
6
NBT
Knuckle Sandwich
Black D
T: Mark Craig
Mark Craig
3337
24.67
Typhoon Sofeea
Wh & Blue B
T: Kevin Sills
Kevin Sills
7357
24.32
Sportsmans Bella (SCR)
T: Hamish Abra
Hamish Abra
5464
24.75
Callan (SCR)
T: Daniel Hoskins
Daniel Hoskins
468
NBT
R2
1
7
6
4
John Jordan Memorial Heat 1-5 Wins Heat 1 1-5 Wins
5th Grade 402m
PRIZE MONEY
$470
$320 - $100 - $50
$320 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Cullinan Raider
Black B
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
8851
23.50
Rich Believer
Black D
T: Paul Fraser
Paul Fraser
6626
NBT
Divorce Me
Black B
T: Glenda Bush
Glenda Bush
6185
NBT
Billi's Scout
Black B
T: Hayden Munn
Hayden Munn
6186
24.03
Everton Boy
Blue Fwn D
T: Garry Streatfield
Garry Streatfield
4423
NBT
Kingsbrae Temeka
Blue B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
6221
NBT
Cash Model
Brindle B
T: James Fenn
James Fenn
3751
NBT
Tralee Maz
Wh & Blk B
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
1265
24.93
Nosey Morgan (SCR)
T: Byron Phillips
Byron Phillips
7767
23.96
Kitty Note (SCR)
T: Arthur Wright
Arthur Wright
8883
23.67
R3
7
1
2
8
John Jordan Memorial Heat 1-5 Wins Heat 2 1-5 Wins
5th Grade 402m
PRIZE MONEY
$470
$320 - $100 - $50
$320 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Cherry Cream
Black B
T: Valerie Cleghorn
Valerie Cleghorn
3432
23.75
Kooky Keeping
Black B
T: Daniel Hoskins
Daniel Hoskins
1245
24.38
La Lucciola
Fawn B
T: James Fenn
James Fenn
2461
24.23
Glenreagh Harry
Black D
T: Garry Streatfield
Garry Streatfield
1447
24.58
Kudos Tralee
Black D
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
4518
NBT
Swift Elsa
Black B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
6653
NBT
Miss Hipsta
Black B
T: Robert Green
Robert Green
2117
NBT
Custom Model
Black B
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
4666
NBT
Cherry Valley (SCR)
T: Daniel Eveleigh
Daniel Eveleigh
4775
23.99
Dale Spring (SCR)
T: Arthur Wright
Arthur Wright
7782
23.52
R4
4
5
1
8
John Jordan Memorial Heat 1-5 Wins Heat 3 1-5 Wins
5th Grade 402m
PRIZE MONEY
$470
$320 - $100 - $50
$320 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Lost Profit
Black D
T: Robert Ryan
Robert Ryan
5514
NBT
Tralee Anna
Wh & Blk B
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
7822
23.89
King Jamati
Lt Bdl D
T: Hayden Munn
Hayden Munn
4881
23.82
Black Congo
Black B
T: Valerie Cleghorn
Valerie Cleghorn
7441
NBT
Angie's My Mum
Black B
T: Kevin Smith
Kevin Smith
7834
24.31
Typhoon Gina
Wh & Blk B
T: Kevin Sills
Kevin Sills
3333
NBT
Swift Mary
Fawn B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
8366
NBT
Shaz's Gun
Brindle B
T: John Eather
John Eather
7355
23.91
Dale Spring (SCR)
T: Arthur Wright
Arthur Wright
7782
23.52
Little Filippa (SCR)
T: Garry Streatfield
Garry Streatfield
6677
24.68
R5
4
6
8
5
John Jordan Memorial Heat 1-5 Wins Heat 4 1-5 Wins
5th Grade 402m
PRIZE MONEY
$470
$320 - $100 - $50
$320 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Swift Katie
Black B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
3514
NBT
Krista's Honey
W & Blue Fn B
T: Benjamin Spence
Benjamin Spence
4634
NBT
Bad Wife
Black B
T: Robert Ryan
Robert Ryan
6415
24.66
Mr. Deeks
Black D
T: Peter Midson
Peter Midson
1761
23.40
Phina
Black B
T: Gary Ryan
Gary Ryan
2675
23.81
Kandahar Prince
Black D
T: Garry Streatfield
Garry Streatfield
6317
NBT
Shamrock Crystal
Black B
T: Kellie Fenn
Kellie Fenn
7687
NBT
Trendy Tralee
Black D
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
651
NBT
Kitty Note (SCR)
T: Arthur Wright
Arthur Wright
8883
23.67
Cherry Valley (SCR)
T: Daniel Eveleigh
Daniel Eveleigh
4775
23.99
R6
1
3
2
8
Mikeloren Patisserie Tamworth Cup Heat 1 Ng Series
Non Graded 457m
PRIZE MONEY
$500
$350 - $100 - $50
$350 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Chosen Diamond
Black D
T: Hayden Munn
Hayden Munn
7411
26.69
Donna Sins
Black B
T: Christopher Eveleigh
Christopher Eveleigh
7714
NBT
Rival Glen
Brindle D
T: Kevin Smith
Kevin Smith
2166
NBT
Satsuma Raider
Black B
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
7668
24.81
Super Kadani
Black D
T: Jamie Bush
Jamie Bush
1122
NBT
Devine Ivy
Blue B
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
3215
NBT
Brucey Marlow
Black D
T: Daniel Hoskins
Daniel Hoskins
4225
NBT
Tiger Swuff
Brindle D
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
3236
NBT
Black Morgan (SCR)
T: Byron Phillips
Byron Phillips
6445
26.37
Devine Chief (SCR)
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
4653
26.82
R7
6
4
2
8
Mikeloren Patisserie Tamworth Cup Heat 2 Ng Series
Non Graded 457m
PRIZE MONEY
$500
$350 - $100 - $50
$350 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Blind Sooty
Black D
T: Christopher Eveleigh
Christopher Eveleigh
5117
NBT
Rice To Riches
Black B
T: Jamie Bush
Jamie Bush
3432
NBT
Rival Houdini
Fawn D
T: Kevin Smith
Kevin Smith
2415
26.26
Foxy Tralee
Black B
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
1316
NBT
Flying Sovereign
Black B
T: Garry Streatfield
Garry Streatfield
3552
26.72
Valaskan Gold
Black B
T: Joseph Mcfadyen
Joseph Mcfadyen
2366
NBT
Swift Ashleigh
Black B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
4614
26.52
Grumpy Luppy
Black D
T: Peter Midson
Peter Midson
3111
NBT
Devine Chief (SCR)
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
4653
26.82
Black Morgan (SCR)
T: Byron Phillips
Byron Phillips
6445
26.37
R8
5
2
6
4
Sauer's Glass Appreciation Maiden
Maiden 340m
PRIZE MONEY
$440
$300 - $90 - $50
$300 - $90 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Don't Knock Nick
Brindle D
T: Kevin Smith
Kevin Smith
8558
21.99
Jaka Jaka
Wht & Fwn D
T: Benjamin Spence
Benjamin Spence
6
NBT
Invictus Raider
Black D
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
57
NBT
Where's Shifty
Black D
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
2768
21.67
Kingsbrae Runner
Black D
T: Graham Pickering
Graham Pickering
7223
NBT
Sportsman's Max
Black D
T: Hamish Abra
Hamish Abra
5
NBT
White Muppet
Lt Bdl B
T: Kevin Smith
Kevin Smith
8666
20.95
Texas Sable
Black B
T: Kevin Smith
Kevin Smith
7868
NBT
Orlov Raider (SCR)
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
5466
20.83
Junala John (SCR)
T: John Eather
John Eather
7775
20.94
R9
4
2
1
3
Mike Craig Appreciation Stakes
4th/5th Grade 340m
PRIZE MONEY
$470
$320 - $100 - $50
$320 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Kingsbrae Skylah
Black B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
1215
NBT
Sketchy Jai
Black D
T: Melanie Mabbott
Melanie Mabbott
3216
19.93
Takalo Gem
Wh & Blue B
T: Jamie Bush
Jamie Bush
5112
20.20
Deb's Dream
Red Fwn B
T: Bryan Garland
Bryan Garland
5431
19.95
Oamaru Magic
Black B
T: Glenda Bush
Glenda Bush
8388
NBT
El Hombre
Black D
T: Graham Pickering
Graham Pickering
2112
NBT
Josefina
Fawn B
T: Benjamin Spence
Benjamin Spence
5276
20.91
Werriston Girl
Wht & Fwn B
T: Peter Midson
Peter Midson
8775
20.20
Third Twin (SCR)
T: Rodney Marlow
Rodney Marlow
3486
20.49
R10
2
4
3
6
Kids Jumping Castle Here Next Saturday Stakes
5th Grade 340m
PRIZE MONEY
$470
$320 - $100 - $50
$320 - $100 - $50
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
De Zooya
BK B
T: Robert Green
Robert Green
6221
NBT
Sportsmans Ruby
Black B
T: Hamish Abra
Hamish Abra
3112
20.75
Palm Valley
Fawn B
T: Michael Ruttley
Michael Ruttley
2335
20.77
Tralee Molly
Black B
T: Peter Midson
Peter Midson
2145
20.58
Miss Mystery
Black B
T: Benjamin Spence
Benjamin Spence
2483
20.62
Magic Prize
Black D
T: Bryan Garland
Bryan Garland
6263
NBT
Flying Pepper
Black B
T: Nathan Goodwin
Nathan Goodwin
5474
NBT
Miss Runaround
Black B
T: Maurice Austin
Maurice Austin
3313
20.04
Saltillo (SCR)
T: Ian Smyth
Ian Smyth
7688
21.51
Third Twin (SCR)
T: Rodney Marlow
Rodney Marlow
3486
20.49