OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Devonport
TAS
Goulburn
Bulli
Lismore
Gosford
Healesville
Murray Bridge Straight
Devonport
Geelong
Ipswich
Horsham
Warragul
Townsville
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Puppy Auction
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Puppy Auction
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Devonport
TAS
Goulburn
NSW
Bulli
NSW
Lismore
NSW
Gosford
NSW
Healesville
VIC
Murray Bridge Straight
SA
Devonport
TAS
Geelong
VIC
Ipswich
QLD
Horsham
VIC
Warragul
VIC
Townsville
QLD
Mandurah
WA
Fields
10 races
R1
2
10
5
4
R2
8
5
4
1
R3
3
1
8
7
R4
5
4
7
2
R5
1
8
6
3
R6
2
1
8
7
R7
1
6
4
5
R8
8
3
6
2
R9
3
1
7
6
R10
8
7
5
6
Kennel closes at
11:44 12 October 2021
Print Meeting
R1
2
10
5
4
The Advocate Division1
6th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,025
$2,050 - $590 - $285 - $100
$2K - $590 - $280 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Ticket To Tokyo
Red Fwn B
T: Sonia Martin
Sonia Martin
2622
26.00
Dashing Pippa
Black B
T: Michael Pearce
Michael Pearce
2125
26.50
Coote
Black B
T: Edward Medhurst
Edward Medhurst
4361
26.73
Meg Bee
Black B
T: Philip Cassidy
Philip Cassidy
N/A
NBT
Ariarne
Red Fwn B
T: Sonia Martin
Sonia Martin
77
NBT
Escalation (SCR)
T: Debbie Cannan
Debbie Cannan
711
NBT
Pistachio Tang
Black D
T: Butch Deverell
Butch Deverell
5744
26.31
Happy Bypass
Black D
T: Butch Deverell
Butch Deverell
N/A
NBT
Playboy Danger (SCR)
T: Allan Clark
Allan Clark
7556
26.40
Seaview Hue
Wh & Blk D
(into 6)
T: Butch Deverell
Butch Deverell
76
26.78
R2
8
5
4
1
Ulverstone Pet Foods Division1
5th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,025
$2,050 - $590 - $285 - $100
$2K - $590 - $280 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tah Pam
Black B
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
8477
25.83
On The Beers
Black D
T: Gary Johnson
Gary Johnson
3767
26.23
Yak Yak Mack (SCR)
T: Nicole Howard
Nicole Howard
4112
NBT
Chasing Issac
Black D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
6645
26.05
Rivergum Sal
Dark Bdl B
T: Tony Keogh
Tony Keogh
3684
26.00
Motton Miss
Wht & Fwn B
T: Lewis Mcculloch
Lewis Mcculloch
4326
26.00
Mono's Mystique
Black B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
7436
26.19
Disseminate
BK D
T: Adam Whitford
Adam Whitford
1344
NBT
Locknane Serpent (SCR)
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
8748
26.38
Buckle Up Aryen
Brindle B
(into 3)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
4578
25.69
R3
3
1
8
7
Great Northern Zero Division1
4th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,095
$2,095 - $605 - $295 - $100
$2K - $600 - $290 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Magic Nick
Black D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
8587
25.85
Twiggy Stick
BK D
T: Ross Work
Ross Work
3746
26.05
Country Fred
Brindle D
T: Michael Pearce
Michael Pearce
2432
25.86
Buckle Up Simola
Black B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
1737
25.86
Get On Phil
Black D
T: Eileen Thomas
Eileen Thomas
6673
25.92
Jetty Beach
Red Fwn B
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
5475
26.02
Mr. Brutus
Black D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
5514
25.94
Tah Liam
Lt Fawn D
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
1731
26.01
Langley Roo (SCR)
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
4655
25.85
Vonn (SCR)
T: Michael Louth
Michael Louth
3557
25.87
R4
5
4
7
2
Series 48 Tasbred Bonus F Division1
6th Grade 452m
PRIZE MONEY
$4,525
$3,065 - $885 - $430 - $145
$3K - $880 - $430 - $140
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Wynburn Rebel
Wh & Blue D
T: Ben Englund
Ben Englund
4
26.45
Bonnie Danger
Red Fwn B
T: Allan Clark
Allan Clark
5263
25.94
Pop's Promise
Dark Bdl B
T: Michael Pearce
Michael Pearce
3714
26.27
Just Mates
Black D
T: Stephen Gerrard
Stephen Gerrard
22
25.82
Wynburn Ruby
Wht & Fwn B
T: Ben Englund
Ben Englund
1
25.88
Special Bond
Red Bdl D
T: Michael Pearce
Michael Pearce
7553
26.42
Wynburn Stroller
W & Blue Bd D
T: Ben Englund
Ben Englund
1
25.71
Estonia Crystal
Red Fwn B
T: Sonia Martin
Sonia Martin
4842
26.42
Tyla's Girl (SCR)
T: Butch Deverell
Butch Deverell
8445
26.06
Dashing Pippa (SCR)
T: Michael Pearce
Michael Pearce
2125
26.50
R5
1
8
6
3
Put Your Quaddies on Division2
5th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,025
$2,050 - $590 - $285 - $100
$2K - $590 - $280 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bedrock Cruiser
Wh & Blk D
T: Margaret Rossendell
Margaret Rossendell
4514
26.09
Roman Knows Best
Black D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
8827
26.20
Gee Whiz Archie
Black D
T: Gary Johnson
Gary Johnson
8537
25.94
Max Surprise
Black D
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
3638
26.05
Gershwin Rhythm
Black B
T: Darren Critchley
Darren Critchley
3847
26.00
Hiccup Finley
Black B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
4673
26.04
Husky Shiraz
Fawn B
T: Ricky Martin
Ricky Martin
8586
26.03
Rip On Bye
Black D
T: Ross Work
Ross Work
5551
NBT
Buckle Up Aryen (SCR)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
4578
25.69
Locknane Serpent (SCR)
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
8748
26.38
R6
2
1
8
7
Ladbroke It! Division1
3rd Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,155
$2,140 - $615 - $300 - $100
$2.1K - $610 - $300 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Blackwood Buster
Black D
T: Brian Crawford
Brian Crawford
4661
25.50
Assassinate
Black D
T: Michael Stringer
Michael Stringer
1131
25.68
Unhinged (SCR)
T: Michael Dobson
Michael Dobson
2621
25.71
I'M A Dominator
Black D
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
3226
25.63
Winklee Hugo
Red Fwn D
T: Edward Howard
Edward Howard
2862
25.55
Buckle Up Havana
Brindle B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
2634
25.67
Dubrovnik
Fawn B
T: Debbie Cannan
Debbie Cannan
F518
25.96
Superior Wallis
BK D
T: Nicole Howard
Nicole Howard
6121
25.33
Dewana Magoo
BE D
(into 3)
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
4545
25.64
Trying Again (SCR)
T: Adam Whitford
Adam Whitford
1166
25.43
R7
1
6
4
5
Simons Carpet One Division1
1st/2nd Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,375
$2,285 - $660 - $320 - $110
$2.2K - $660 - $320 - $110
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Headwall
Black D
T: Michael Louth
Michael Louth
1141
25.49
Lyncar Blue Boy
Wh & Blue D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
2552
25.74
Raleigh (SCR)
T: Debbie Cannan
Debbie Cannan
8826
25.72
Hard Bass
Black D
T: Allan Clark
Allan Clark
8852
25.49
Blazer
Black D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
5416
25.65
Flexing
Fawn B
T: Eileen Thomas
Eileen Thomas
4452
25.62
Fabulous Baroque
Black D
T: Edward Medhurst
Edward Medhurst
2412
25.68
Roy's Rocket
Black B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
8861
25.52
Blackwood Vegas
Black B
(into 3)
T: Brian Crawford
Brian Crawford
4244
25.55
Pair's Six (SCR)
T: Butch Deverell
Butch Deverell
4735
25.53
R8
8
3
6
2
Crown Lager - Australia's Best Division3
5th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,025
$2,050 - $590 - $285 - $100
$2K - $590 - $280 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Double Breeze
BE D
T: Eileen Thomas
Eileen Thomas
1858
25.92
River Bank
Black D
T: Darren Critchley
Darren Critchley
2383
25.78
Chesty La Rue
Black B
T: Nicole Howard
Nicole Howard
4732
26.16
Hiccup Herman
Black D
T: Gary Johnson
Gary Johnson
8666
26.02
Cripps
Blk & Wh D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
8775
26.25
Loch And Loaded
Brindle B
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
1111
25.82
Meehan Maximus
Blk & Wh D
T: Gary Johnson
Gary Johnson
2583
26.04
Daysea's Jimmy
Wh & Blue D
T: Eric Haldane
Eric Haldane
4112
25.85
Buckle Up Aryen (SCR)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
4578
25.69
Neat Radar (SCR)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
7386
26.34
R9
3
1
7
6
Find Us on Facebook Division2
4th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,095
$2,095 - $605 - $295 - $100
$2K - $600 - $290 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dashing George
Black D
T: Michael Pearce
Michael Pearce
7233
25.81
Leica Bomber
Black D
T: Lynden Nichols
Lynden Nichols
5875
25.90
Recall
Red Fwn D
T: Jack Jury
Jack Jury
6158
25.65
Bashful Blondie
Fawn B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
6426
26.06
Purse Burner
Black B
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
8748
25.91
Bridwood Ali
Black D
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
5374
25.94
Red Titan
Fawn D
T: Debbie Cannan
Debbie Cannan
4327
25.69
Bleak Midwinter
Black D
T: Eileen Thomas
Eileen Thomas
4683
25.90
Buckle Up Miri (SCR)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
3218
25.84
Rivergum Road (SCR)
T: Tony Keogh
Tony Keogh
4634
26.06
R10
8
7
5
6
Surepick Division4
5th Grade 452m
PRIZE MONEY
$3,025
$2,050 - $590 - $285 - $100
$2K - $590 - $280 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Rambo Bobbie (SCR)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
3155
26.69
Superior Jessica
BK B
T: Nicole Howard
Nicole Howard
5245
NBT
Buckle Up Aislin
White B
T: Gary Johnson
Gary Johnson
2645
25.88
Nanny In Town
Brindle B
T: Lewis Mcculloch
Lewis Mcculloch
4886
26.27
Wing Commander
Blue D
T: Margaret Rossendell
Margaret Rossendell
3567
25.93
Wynburn Skye
Black B
T: Ben Englund
Ben Englund
4718
25.71
Shiffrin
Black B
T: Michael Louth
Michael Louth
5223
25.97
Eve's Burner
Red Bdl B
T: Katrina Gregory
Katrina Gregory
6367
26.43
Locknane Serpent
Red Fwn B
(into 1)
T: Anthony Bullock
Anthony Bullock
8748
26.38
Neat Radar (SCR)
T: Gary Johnson
Gary Johnson
7386
26.34